Volba veterináře

Published by
min čtení

Hned po Vás a Vaší rodině je veterinář nejdůležitější osobou v životě Vaší kočky. Je to právě veterinář, který bude po celý život pečovat o její zdraví. Jak tedy nejlépe vybrat veterináře, který poskytne tu nejlepší možnou péči?

Jedním z nejlepších způsobů, jak vhodného veterináře najít, je doporučení od kamaráda. Znáte-li ve svém okolí někoho, kdo chová kočku nebo psa, zeptejte se, kam chodí k veterináři a co si myslí o kvalitě poskytovaných služeb.

Telefon a internet

Další dobré místo, kde začít hledat je telefonní seznam nebo Internet. Určitě kočku nechcete vézt hodinu autem, kdykoli onemocní, zaměřte se proto na nejbližší ordinace. Vyberte několik ordinací v okolí a zavolejte, jestli si můžete ordinaci přijít prohlédnout a představit se.

Na první návštěvu s sebou kočku brát nemusíte. Účelem návštěvy je udělat si obrázek o pracovišti a zaměstnancích. Je ordinace čistá? Je personál profesionální? Pokud se setkáte s veterináři, jsou přátelští a přívětiví? Život své kočky se chystáte svěřit do jejich rukou, takže je důležité, aby na Vás působili dobrým dojmem.

Zjistěte, jestli se jedná o samostatného lékaře nebo skupinu. Na většině veterinárních klinik se o zvířata stará jeden veterinář a několik sester. Skupinové ordinace jsou stále běžnější, protože nabízí zvířecím pacientům dostupnost více dovedností. Skupinová ordinace nemusí být nezbytně lepší než samostatný veterinář.

Cena

Cena hraje při rozhodování o budoucí péči o zdraví kočky důležitou roli. Veterinář může být dosti drahý. Až si vyberete vyhovující kliniku, zkuste se zeptat na pojištění pro zvířata.

Dalším důležitým faktorem je pohotovost. Veterinární ordinace bude mít sjednanou pohotovost po 24 hodin denně. Zjistěte, jak ordinace řeší naléhavé případy a kam je odkazuje.

Nejlepší radou je nechat se inspirovat svou kočkou a následovat instinkty. Veterinář by měl mít velký zájem o zvířata, hlavně o Vaši kočku.

Veterinář bude často první, na koho se budete moci obrátit při všech zkouškách a útrapách plynoucích z chovu kočky. Vyberte si proto někoho, s kým můžete otevřeně a upřímně hovořit.

Související články

 • Kotě a ostatní kočky v domácnosti

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet
 • Vakcinace

  Vaše nové Koťátko začne svůj život s určitou přirozenou imunitou získanou od své matky, ale jakmile se vytratí, bude potřeba jej naočkovat, aby zůstalo zdravé. Očkování Vašeho kotěte je zcela nezbytné, protože jej chrání před život ohrožujícími nemocemi
 • Cestování s Vaším kotětem

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet
 • Mikročipy

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet

Související výrobky

 • Hill's™ Prescription Diet™ c/d™ Urinary Stress Feline Chicken

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> c/d™ Feline Urinary Stress Chicken je klinicky ověřená výživa pro redukci návratu příznaku FIC a obsahuje složky kontrolující stres, který je rizikovým faktorem FIC (Felinní Idiopatická Cystitida).</p>
 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ i/d™ Feline Chicken

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> i/d™ Feline  je speciálně vyvinuté krmivo, které napomáhá zlepšit zažívání a kvalitu stolice koček.