Průvodce mytím psa: Jak často psa koupat

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Z koupání Vašeho psa nejspíš budete mít větší radost Vy, než on sám – zvlášť pokud se venku vyválel v něčem nepříliš voňavém. Ale abychom Vám i Vašemu mazlíčkovi celou proceduru trochu usnadnili a co nejvíce zpříjemnili, sepsali jsme pár užitečných rad.

 1. Vyberte nejvhodnější místo pro koupání svého psa. Nejlepší bývá obvykle vana, ale pokud máte velmi malého psa, může být pro vás oba pohodlnější lavor nebo umyvadlo. Má-li Váš pes dlouhou srst, je třeba mít na paměti, že chlupy mohou ucpat odtok.
 2. Proto je doporučujeme před koupáním vyčesat nebo vykartáčovat. Tím se uvolní volné chlupy a chuchvalce, které se u mokré srsti hůř řeší. Mnoho psů má kartáčování rádo a bere jej jako odměnu, takže se alespoň před koupáním uvolní.
 3. Oblečte si zástěru nebo staré oblečení. S velkou pravděpodobností totiž budete mokří!
 4. Položte do vany protiskluzovou podložku (zvlášť pokud máte velkého psa), abyste Vy nebo Váš pes při jeho pokládání do vany nebo vytahování z vany neuklouzli.
 5. Do vany nebo umyvadla napusťte teplou vodu. Studená voda není psům nijak příjemná (zkuste si představit, jak by se Vám samotným koupalo ve studené vodě), ale nepouštějte ji ani příliš horkou.
 6. Hloubka vody závisí na velikosti Vašeho psa. Určitě nenapouštějte příliš mnoho vody, aby pes nepanikařil. Pes se může bát i zvuku tekoucí vody z kohoutku, takže je lepší vodu napustit dříve, než do ní psa postavíte.
 7. Zvedněte psa a postavte jej do vany. Nejspíš bude chtít ihned vylézt, ale musíte být neoblomní.
 8. Vezměte plastový kelímek nebo džbánek a polévejte psa vodou. (Můžete použít i sprchu, pokud se jí Váš pes nebojí.) Možná se pokusí otřepat (a Vás přitom pořádně postříkat).
 9. Rozetřete si v rukou psí šampón nebo jej rozpusťte v troše teplé vody a nalijte na psa. Poté rukama šampón začněte vmasírovávat do srsti psa – dostaňte se až ke kůži. Dejte pozor, aby se žádný šampón nedostal psovi do očí nebo uší.
 10. Opláchněte psa teplou vodou. Ujistěte se, že je srst psa úplně zbavená šampónu, aby po umytí neměl suchou kůži.
 11. Vyndejte jej z vany – dejte pozor, ať ani jeden z vás neuklouzne – a nechte jej trochu otřepat. Poté psa osušte měkkým teplým ručníkem (nebo použijte fén, pokud se ho nebojí).
 12. Nakonec dejte psovi odměnu za to, jak byl hodný, a učešte jej.

Související články

Související výrobky