Kvalitní krmivo pro kotě: Jak vybrat

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Jak a kdy krmit Vaše kotě.

Je důležité krmit kotě správným množstvím potravy ve správných intervalech. Někdy to však může být docela složité – každé kotě může mít úplně jiné požadavky na krmení. Návody ke krmení uvedené na konzervách nebo baleních s krmivy přináší jen základní rady. Pro zdraví Vašeho kotěte je nezbytně nutné pravidelně sledovat jeho zdravotní stav a podle toho upravovat množství podávaného krmiva.

Chcete-li dbát na zdraví svého kotěte, doporučuje Vám Hill's následující cyklus jednoduchých kroků:

• Zvažte své kotě
• Podávejte mu krmivo podle návodu ke krmení a doporučení veterináře
• Provádějte hodnocení fyzické kondice svého kotěte pomocí našeho on-line grafu pro sledování růstu. Stačí zadat datum, hmotnost Vašeho mazlíčka a pomocí jezdce můžete nastavit skóre kondice svého kotěte
• Upravte adekvátně množství podávaného krmiva podle růstu kotěte

Změna krmiva

Pokud se svým kotětem přecházíte na krmivo Hill's Science Plan Kitten, provádějte změnu postupně v průběhu 7denního období. Přimíchávejte do původní stravy kotěte stále větší část nového krmiva a na konci období bude dostávat již pouze nové krmivo Science Plan. Poté už si bude moci plně vychutnávat chuť a přínosy kvalitní výživy, kterou poskytují krmiva Science Plan Kitten. Vy a Váš veterinář  Váš veterinář je nejlepším zdrojem informací o zdraví a kondici Vašeho kotěte. Požádejte svého veterináře, aby Vám poskytoval pravidelná doporučení ohledně hmotnosti Vašeho kotěte, neboť dosažením a udržováním ideální tělesné hmotnosti svého mazlíčka snížíte nejen určitá zdravotní rizika, ale Vaše kotě si bude moci užít energičtější, delší a zdravější život.

Zeptejte se svého veterináře, který z těchto tří způsobů krmení je pro Vaše kotě nejlepší:

Svobodná volba: Vaše kotě má krmivo neustále k dispozici.
Časově omezené krmení: Vaše kotě má krmivo k dispozici po určitou omezenou dobu.
Krmení ve stanovených intervalech: Vaše kotě má k dispozici odměřené množství krmiva každý den vždy v určitých časech.

Voda: Vaše kotě musí mít neustále k dispozici dostatečnou zásobu pitné vody. Pokud nebude mít delší dobu vodu k pití, může být ohroženo jeho zdraví.

Pamlsky a pochoutky:  Přestože byste svému kotěti rádi dali zbytky od stolu, nedodávají mu správně vyvážené živiny. Snažte se pamlsky šetřit. Pokud jich budete dávat příliš mnoho, může dojít k nárůstu tělesné hmotnosti kotěte nebo nutriční nerovnováze.

Další krok:  Jakmile Vaše kočka ve věku 1 roku dosáhne dospělosti, změní se i její nutriční potřeby. Bude muset přejít na krmivo pro dospělá zvířata, které jí poskytne specifické vitamíny a minerály v rovnováze, která je adekvátní pro její věk. Přesně to krmiva Hill's Science Plan dokážou. Produktová řada zaměřená na jednotlivé fáze života Vaši kočku udrží po celý život ve skvělém zdravotním stavu, bez ohledu na plemeno nebo životní styl.

Pro více informací o nutričních potřebách Vaší dospělé kočky klikněte zde.

Související články

Související výrobky