Příběhy, které vypráví ocas vaší kočky

Published by
min čtení

Ocas vaší kočky může říkat hodně o tom, co se děje kočce v hlavě. Ocas je dobrým ukazatelem její nálady. Udělejte si chvilku času a pozorujte chování své kočky a brzy začnete rozumět příběhům, které vypráví její ocas.

Poloha: nahoru. Když vaše kočka drží ocas vysoko ve vzduchu a chodí při tom po svém území, vyjadřuje tím sebevědomí a spokojenost. Ocas, který směřuje přímo nahoru, signalizuje štěstí a ochotu být přátelský. A podívejte se na koneček zvednutého ocasu. Malinké zakřivení může znamenat obzvláště šťastný okamžik.

Poloha: zakřivený jako otazník. Pokud si všimnete zakřiveného ocasu, měli byste si ve svých každodenních aktivitách udělat přestávku a pohrát si s vaším chlupáčem. Tato poloha ocasu často signalizuje jak hravou náladu, tak i to, že je váš mazlíček připraven užít si s vámi zábavu.

Poloha: dole. Dávejte pozor. Ocas natažený rovně dolů může znamenat agresi. Spuštěný ocas je příznakem velmi vážné nálady. Pamatujte však, že některá plemena, jako jsou Peršanky, mají tendenci mít ocas dole bez zvláštního důvodu.

Poloha: schovaný. Ocas schovaný pod tělem signalizuje strach nebo podřízení se. Vaše kočka je kvůli něčemu nervózní.

Poloha: naježený. Ocas připomínající štětku na nádobí je znakem velmi znepokojené a vystrašené kočky, která se snaží vypadat větší, aby odradila svého nepřítele.

Poloha: švihání ocasem. Ocas, který se rychle pohybuje dopředu a dozadu, naznačuje jak strach, tak agresi. Berte to jako varování, že byste se měli držet zpátky.

Poloha: mrskání ocasem. Ocas, který se pomalu kývá ze strany na stranu, obvykle znamená, že se vaše kočka na něco soustředí. Tuto polohu můžete vidět těsně předtím, než se kočka vrhne na hračku nebo na granuli, která vypadla z misky.

Poloha: obtočený okolo jiné kočky. Když kočka obtočí svůj ocas okolo jiné kočky, signalizuje to stejné gesto, jako když vy vezmete někoho jiného kolem ramen. Je to vyjádření přátelství.

Související články

Související výrobky