Nejčastější nemoci psů, před kterými vás neochrání žádné očkování

Publikováno
min čtení

Samozřejmě, i když je pes naočkovaný, může se setkat i s dalšími zdravotními problémy. Zde jsou některé, se kterými se můžete opakovaně setkat:

PrůjemDog health problems

Ve většině případů je průjem jen přechodná obtíž. Štěně může trpět průjmem, pokud je nervózní nebo podrážděné nebo když mu někdo dá něco nevhodného, nebo sní něco z odpadkového koše v kuchyni. Ovšem průjem může být také příznakem jiného vážnějšího onemocnění, neměli byste váhat a navštívit veterináře, pokud máte starosti. Určitě navštivte veterináře, pokud průjem trvá déle než 24 hodin, obsahuje příměs krve, případně je doprovázený dalšími příznaky jiného onemocnění jako jsou dechové obtíže nebo se štěně stává letargickým či slábne. Podstatné je zde také riziko dehydratace způsobené průjmem.

 

Zvracení

Vaše štěně může občas zvracet a většinou bude potřebovat malé TLC. Stejně jako průjem i zvracení může být symptomem vážnější nemoci a měli byste vzít štěně k veterináři, pokud zvracení trvá déle než 24 hodin, obsahuje krev, nebo je doprovázené dalšími příznaky nemoci. Znovu je třeba dohlédnout na příznaky dehydratace, které mohou velmi rychle nastat. Především dejte na svůj instinkt, a pokud máte obavy, zavezte štěně rovnou k veterináři.

 

Záněty uší a svrab

I když jste svědomití a pravidelně čistíte štěněti uši, může čas od času trpět nějakou ušní infekcí nebo ušním svrabem.

Zdravé uši jsou ze spodní strany světle růžové, lesklé a bez nečistot nebo ušního mazu. Neměly by zapáchat. Jestliže jste znepokojeni ušima štěněte nebo se vám zdají podrážděné (třeba si škrábe ucho, nebo potřásá hlavou), neváhejte kontaktovat veterináře.

Související články

 • Průvodce pamlsky pro psy

  Dáváte svému psu jídlo od stolu a cokoli, na co mu padne zrak? Můžete mu způsobit zažívací potíže. Zjistěte, jakým mlskům se vyhnout a čím ho potěšíte.
 • Pes, nebo fena?

  Jednou z prvních otázek při pořízení psa bude volba jeho pohlaví. Feny hárají, psi zas mohou být agresivnější. Přečtěte si tipy, které vám pomohou s výběrem.
 • Cestování se štěnětem

  Dogs running Chcete se vydat na návštěvu nebo na výlet společně se svým štěnětem? Přečtěte si, jak štěněti zajistit bezpečí na cestách a další tipy pro cestování se psem.
 • Jak zvládnout výchovu štěněte

  Ze štěňat se mohou stát nezvladatelní puberťáci stejně rychle jako z dětí teenageři. Jak zvládnout výchovu štěněte a připravit se na toto období?

Související výrobky