Nemoci, proti kterým nemůžete psa naočkovat  

Publikováno
min čtení

Samozřejmě, i když je pes naočkovaný, může se setkat i s dalšími zdravotními problémy. Zde jsou některé, se kterými se můžete opakovaně setkat:

PrůjemDog health problems

Ve většině případů je průjem jen přechodná obtíž. Štěně může trpět průjmem, pokud je nervózní nebo podrážděné nebo když mu někdo dá něco nevhodného, nebo sní něco z odpadkového koše v kuchyni. Ovšem průjem může být také příznakem jiného vážnějšího onemocnění, neměli byste váhat a navštívit veterináře, pokud máte starosti. Určitě navštivte veterináře, pokud průjem trvá déle než 24 hodin, obsahuje příměs krve, případně je doprovázený dalšími příznaky jiného onemocnění jako jsou dechové obtíže nebo se štěně stává letargickým či slábne. Podstatné je zde také riziko dehydratace způsobené průjmem.

 

Zvracení

Vaše štěně může občas zvracet a většinou bude potřebovat malé TLC. Stejně jako průjem i zvracení může být symptomem vážnější nemoci a měli byste vzít štěně k veterináři, pokud zvracení trvá déle než 24 hodin, obsahuje krev, nebo je doprovázené dalšími příznaky nemoci. Znovu je třeba dohlédnout na příznaky dehydratace, které mohou velmi rychle nastat. Především dejte na svůj instinkt, a pokud máte obavy, zavezte štěně rovnou k veterináři.

 

Záněty uší a svrab

I když jste svědomití a pravidelně čistíte štěněti uši, může čas od času trpět nějakou ušní infekcí nebo ušním svrabem.

Zdravé uši jsou ze spodní strany světle růžové, lesklé a bez nečistot nebo ušního mazu. Neměly by zapáchat. Jestliže jste znepokojeni ušima štěněte nebo se vám zdají podrážděné (třeba si škrábe ucho, nebo potřásá hlavou), neváhejte kontaktovat veterináře.

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Large Breed Puppy Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Large Breed Chicken je vytvořeno pro zdravý vývoj skeletu štěňat velkých plemen. S přídavekem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou minerálů.
 • Hill's Science Plan SMALL & MINI PUPPY DOG FOOD with CHICKEN

  <p> </p><p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Small & Miniature je receptura vyvinutá pro podporu imunity a zdravého vývoje mozku, svalů a kostí. Obsahuje vysoké hladiny klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.</p><p> </p><p><strong></strong> </p><p> </p>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Puppy Food Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře imunity a mobility. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.
 • Hill's Science Plan MEDIUM PUPPY FOOD with LAMB and RICE

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Lamb & Rice je vytvořeno pro podporu zdravého zažívání a imunity. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou omega-3 a 6 mastných kyselin.