Cestování s kotětem: Užitečné tipy

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Příprava výletu

Pokud chcete vzít si Vaše koťátko na výlet s sebou, nebo potřebujete ji dát pryč z domu z jiných důvodů, měli byste ji převážet v pevné a bezpečné přepravní kleci.

 

Většina koček takovéto klece nemá v oblibě a často utečou pryč hned, jakmile vidí, že klec vytahujete ze skříně. Aby si Vaše kotě nevypěstovalo podobný strach z klecí, pak je dobrým nápadem nechat přepravku nějakém přístupném místě s otevřenými dveřmi. Pomůže, pokud z ní uděláte pro koťátko příjemné a komfortní místo, zvlášť pokud do klece umístíte jeho nejoblíbenější hračky. Kočka brzy začne přepravku považovat za svůj malý pelíšek a neměla by se pak cítit frustrovaná a v nebezpečí, když ji v kleci berete ven.

 

Jaký zvolit typ přepravní klece?

Plastové přepravky jsou určitě nejlepší, protože jsou robustní a přesto lehké a také se snadno udržují a čistí. Kartónové krabice nejsou vhodné opravdu na nic jiného, než na krátké výlety. Přepravku, která se otevírá shora, oceníte vždy, když budete dávat kotě do ní, nebo ho z ní vytahovat ven. Vaše přepravka by měla být dobře ventilovaná a také odolná proti úniku. Na dno by měl být položen nějaký typ absorpčního papíru, nebo stará osuška. Pokud jedete na delší cestu, umístěte do klece i malý kočičí záchodek. A ujistěte se, že tam koťátko má spoustu místa, a že uvnitř dobře cirkuluje vzduch.

 

Když jedete ven!

Pokud jedete na výlet autem, umístěte klec s kotětem pokud možno tak, aby viděla co se děje venku. Zajistěte, aby byla přepravka dostatečně zastíněna, aby koťátko nedostalo úžeh. Lze samozřejmě použít zástěnky do oken auta. Může to znít zajímavě, ale nezapomeňte, že kotě nesmíte nechat nikdy bez dozoru v neventilovaném autě.

 

Nakrmit koťátko před cestou může způsobit jeho pocit nevolnosti, takže byste měli raději počkat, dokud nedorazíte na místo. Ale pokud pojedete delší dobu, bude kočička potřebovat vodu. K dostání jsou speciální lahve, nebo speciální zaklapovací misky navržené pro cestování v autě. I tak se může stát, že Vaše koťátko bude trpět v průběhu cesty nevolností. Mohou pomoci na toto určené léky, ale před jejich zakoupením se o tomto poraďte s Vaším veterinářem. Připravte se ovšem na fakt, že ne vždy budete moci vzít koťátko s sebou.

 

Zdravotní prohlídka

Pokud necháváte kotě doma nebo je chcete vzít s sebou na cesty, ujistěte se, že má všechna potřebná očkování a že jste případně dali koťátku dostatečný čas, aby očkovací látka zabrala ještě před Vaším odjezdem. Vaše kočička může být den dva po očkování unavená a cestovat s ní v tomto stavu by mohlo být nerozumné. Některé státy před vstupem na své území mohou požadovat povinné ošetření proti blechám. Pokud máte miláčka pojištěného, ujistěte se, že jeho pojistka platí i pro cestování do zahraničí.

Související články

Související výrobky