Péče o zuby  

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

 

Růst zubů

Ve třetím nebo čtvrtém týdnu se štěněti začínají prořezávat dočasné tzv. mléčné zuby. Dohromady má 28 mléčných zubů. Okolo 3-4 měsíce se mléčný chrup začíná uvolňovat a vypadávat a je nahrazen chrupem trvalým.

Štěně může ztratit mléčné zuby, ještě než se začnou objevovat ty trvalé. Pokud zůstanou mléčné zuby na místě, když se začnou objevovat zuby trvalé, budete potřebovat radu veterináře.

Jako první se prořežou obvykle dva prostřední zuby v horní čelisti a poté ostatní zuby v horní a spodní čelisti. Většina štěňat bývá neklidná a může více slinit, když se jim prořezávají trvalé zuby.

Každý pes má v tlamě 44 zubů. Takže je tam 22 v horní a 22 ve spodní čelisti. Zuby jsou rozděleny podle druhu na 8 řezáků, 6 zubů třenových 4 špičáky 16 premolárů a 4 horní stoliček a 6 spodních stoliček.

Problémy se zuby

Protože zkažené zuby jsou u psů velmi častý problém, je na čase začít se o ně pečlivě starat. Pravidelně kontrolujte zuby štěněte, minimálně jednou týdně a hledejte varovná znamení, která zahrnují:

Yellow puppy lab chewing on a small toy soccer ball

  •  
  • Krvácející dásně

  • Tvorbu zubního kamene a plaku

  • Páchnoucí dech

Každodenní čištění zubů Vašeho psa, bude dlouhodobě chránit Vašeho psa před problémy se zuby, takže je nejlepší čas začít. Váš

Jak čistit zuby?

Umístěte štěně tak abyste měli snadný přístup do jeho tlamičky.

Dejte si trochu zubní pasty na prst a nechte jej ji olízat, pak začněte jemně přejíždět přes jeho zuby.

Jakmile si na to štěně zvykne, můžete začít používat psí zubní kartáček.

Jemně odhrňte jeho pysky, abyste se lépe dostali k premolárům a stoličkám.

Čistěte zuby kruhovými pohyby a ujistěte se, že jste vyčistili i místo, kde zub přechází do dásně.

Zkuste se dostat i na ty nejzazší zuby, kde se nejčastěji tvoří problémy se zuby.

Je důležité, aby štěně bylo klidné a uvolněné díky průběžným pochvalám.

Ačkoliv vás to může ze začátku odrazovat, bude se Vám to lépe praktikovat, když si na to štěně od útlého věku zvykne. Pak to bude pro Vás oba jednoduchý úkol.

Stejně jako čištění zubů, je k dispozici i speciální krmivo, které můžete použít, abyste udrželi zuby a dásně zdravé. Když štěně dospěje, vyzkoušejte Hill’s™ Science Plan™ Oral Care. Speciálně formulované obrovské granule stírají ze zubů nečistoty, a tak napomáhají udržovat zdravé zuby bez zubního plaku

Související články

Související výrobky