Kde sehnat štěně  

Publikováno
min čtení

Kde sehnat štěně

Nezáleží na tom, po jakém druhu štěněte prahnete, je mnoho míst, kde se poohlédnout. Inzeráty v místních novinách, útulky pro zvířata, známí a rodina a chovatelé čistokrevných psů všechny tyto zdroje jsou dobré. Ale chovatelské stanice a speciální časopisy o psech jsou nejlepší volbou, pokud chcete štěně s průkazem původu.

U chovatele: Měli byste mít možnost prohlédnout si alespoň matku nebo lépe ji i s celým vrhem. Zeptejte, se zda je možné vidět také otce. Při Vaší první návštěvě nespěchejte; dejte si na čas, ptejte se na otázky a rovněž si dělejte poznámky. Zeptejte se, zda je možné vidět výsledky zdravotních testů, pokud jsou požadované pro Vaši rasu. Zjistěte, jak byla štěňata ve vrhu krmena, kdy byla naposledy odčervená a zda už byla vyšetřena veterinářem. Věnujte pozornost povaze matky a vrhu a vyvarujte se výběru nervózního štěněte, protože nervozita může značit špatnou socializaci štěněte. Při výběru se nechte zlákat k výběru nejmenšího a nejslabšího štěněte jen proto, že je Vám ho líto. Zajímejte se, kde a jak je vrh odchováván; může to být dobrým ukazatelem, jak se štěně bude chovat později. Například pokud si vezmete štěně z kotce, buďte velmi obezřetní, protože štěně možná nemělo žádný kontakt s lidmi. Prvních 16 týdnů života štěněte je kritických pro rozvoj jeho chování a socializace. Štěně, které je zbaveno vizuálních podnětů, zvuků a pachů každodenního života může mít v budoucnu problémy.

Preferujete křížence? Pokud jste se rozhodli pro křížence, můžete začít hledat v místních útulcích a záchranných centrech. Ale všechny seriózní útulky se budou chtít ujistit, že jejich svěřenec jde do dobrých rukou a domova, takže buďte připraveni na všetečné otázky.

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Large Breed Puppy Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Large Breed Chicken je vytvořeno pro zdravý vývoj skeletu štěňat velkých plemen. S přídavekem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou minerálů.
 • Hill's Science Plan SMALL & MINI PUPPY DOG FOOD with CHICKEN

  <p> </p><p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Small & Miniature je receptura vyvinutá pro podporu imunity a zdravého vývoje mozku, svalů a kostí. Obsahuje vysoké hladiny klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.</p><p> </p><p><strong></strong> </p><p> </p>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Puppy Food Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře imunity a mobility. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.
 • Hill's Science Plan MEDIUM PUPPY FOOD with LAMB and RICE

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Lamb & Rice je vytvořeno pro podporu zdravého zažívání a imunity. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou omega-3 a 6 mastných kyselin.