Kde koupit štěně

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kde sehnat štěně

Nezáleží na tom, po jakém druhu štěněte prahnete, je mnoho míst, kde se poohlédnout. Inzeráty v místních novinách, útulky pro zvířata, známí a rodina a chovatelé čistokrevných psů všechny tyto zdroje jsou dobré. Ale chovatelské stanice a speciální časopisy o psech jsou nejlepší volbou, pokud chcete štěně s průkazem původu.

U chovatele: Měli byste mít možnost prohlédnout si alespoň matku nebo lépe ji i s celým vrhem. Zeptejte, se zda je možné vidět také otce. Při Vaší první návštěvě nespěchejte; dejte si na čas, ptejte se na otázky a rovněž si dělejte poznámky. Zeptejte se, zda je možné vidět výsledky zdravotních testů, pokud jsou požadované pro Vaši rasu. Zjistěte, jak byla štěňata ve vrhu krmena, kdy byla naposledy odčervená a zda už byla vyšetřena veterinářem. Věnujte pozornost povaze matky a vrhu a vyvarujte se výběru nervózního štěněte, protože nervozita může značit špatnou socializaci štěněte. Při výběru se nechte zlákat k výběru nejmenšího a nejslabšího štěněte jen proto, že je Vám ho líto. Zajímejte se, kde a jak je vrh odchováván; může to být dobrým ukazatelem, jak se štěně bude chovat později. Například pokud si vezmete štěně z kotce, buďte velmi obezřetní, protože štěně možná nemělo žádný kontakt s lidmi. Prvních 16 týdnů života štěněte je kritických pro rozvoj jeho chování a socializace. Štěně, které je zbaveno vizuálních podnětů, zvuků a pachů každodenního života může mít v budoucnu problémy.

Preferujete křížence? Pokud jste se rozhodli pro křížence, můžete začít hledat v místních útulcích a záchranných centrech. Ale všechny seriózní útulky se budou chtít ujistit, že jejich svěřenec jde do dobrých rukou a domova, takže buďte připraveni na všetečné otázky.

Související články

Související výrobky