Základní pravidla krmení štěněte

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Základní pravidlaDog image

Vyplnit každé jeho přání není dobrý nápad

Jak štěně roste, tak se bude prosazovat. Štěňata často vyžadují krmení mimo běžnou dobu. Ale děláte chybu, pokud mu krmení poskytnete. Potřebujete si být jisti, že štěně ví, že nebudete reagovat na každý jeho požadavek. Budete potřebovat, aby štěně akceptovalo Vás a zbytek Vaší rodiny vstoupil do života okolo něj. Například štěně se může stát velice teritoriální a majetnické co se týká jeho misky na krmivo a může se rozčilovat, když se přiblížíte zatím co jí. Toto chování může být velice obtížné a nespolečenské, takže tomu musíte zabránit. Není tak složité toho dosáhnout, chce to jen strpení. Dbejte následujících kroků a Vaše štěňátko může mít výborné vychování.

Méně je více

Dávejte štěněti do misky malé dávky krmiva a vzdalte se. Když dojí, jděte nad misku a trochu mu přidejte. To mu pomůže nedočkavě očekávat, až se přiblížíte.

Mějte šťastné štěně

Budete zvyklí, že je štěně šťastné a vrtí ocasem, jakmile se přiblížíte blíž, ale nyní budete potřebovat, aby si zvyklo, že se přiblížíte i ve chvíli když jí.

 

Nyní vše dohromady

Nyní jste připraveni dát štěněti celou krmnou dávku najednou. Stůjte nebo seďte opodál a přidejte nějaké zvláštní pamlsky do misky, když jí. Mluvte na něj jemně, pohlaďte jej a házejte odměny do jeho misky. Opakujte to při každém jídle, dokud štěně nebude v úplném klidu.

The extra mile


Štěně se potřebuje naučit, že lidé okolo něj a hlavně malé děti mohou být nepředvídatelné. Ale je třeba, aby akceptovalo, že tohle chování jej neohrožuje. Můžete mu pomoci, tak že budete napodobovat dětské chování: zkuste mu rychle šlápnout do misky – pak mu hoďte pamlsek. Opatrně do něj narazte, když jí, nebo nedaleko válejte hračku – cokoliv co jej rozptýlí, ale hoďte mu pamlsek do misky, abyste jej odměnili, pokud dál klidně jí. Dělejte tohle často, ale ne při každém jídle. Jestliže štěně ztuhne s plnou tlamou, vrčí, nebo se zlobí, zastavte a zkuste to znovu jindy. Jestliže to pokračuje, je lepší zeptat se na radu odborníka přes výcvik.

Související články

Související výrobky