Škola hrou

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Hraní se štěnětem je důležitou součástí výchovyPuppy play

Hra s Vaším štěňátkem je zábavná a vzrušující pro Vás i pro něj a zároveň je to velice důležité pro jeho časnou výchovu. Hraní her Vám pomůže rychleji si vytvořit trvalé a pevné pouto a zároveň prospívá zdravotnímu stavu štěněte. V období kdy je štěně tak malé, že jej nemůžete vzít ven, hra s ním zajistí správný rozvoj svalů, kostí a kloubů.

Žádné staré hračky

Jedno ze základních pravidel zní oddělit hračky od štěněte a věci patřící rodině. Neměli byste dovolit štěněti přístup například k botám, nebo k hračkám vašich dětí, protože jej časem velice těžko odnaučíte nevšímat si Vašich věcí.

Vhodnou a bezpečnou hračkou je například hadrový uzel. Můžeme s ním hrát různé druhy her a štěně jej může škubat. Dále máme „krmící hračky“, jsou to duté míčky nebo šišky vyrobené z odolné gumy nebo plastu. Výhodou těchto hraček je, že je můžeme naplnit malým množstvím pamlsků, což Vám může pomoci zaměstnat Vaše štěně v situaci, kdy jej potřebujete nechat chvíli samotné.

 

Hra jako počátek výcviku

Na chvilku se podívejme do budoucna, jistě budete chtít, aby Vaše štěně vyrostlo v poslušného a klidného dospělého psa. Proto je důležité jej v průběhu her učit poslušnosti. V budoucnu to jistě přinese ovoce, když budete nuceni mít nad psem kontrolu i v těch nejnáročnějších situacích. Pokud máte pevně v rukou hry a volný čas Vašeho štěněte, ovládáte i štěně samotné. Ale pamatujte, že Vaše štěně je pořád ještě maličké a proto byste měli být trpěliví a naučit jej, jak se má chovat.

 

Zajímavé typy na „Výcvik hrou“

Hry na lovce

Tyto hry uspokojí lovecký instinkt Vašeho štěňátka. Když mu hodíte hračku, je nutné ho naučit zůstat na místě, až do doby než mu dáte povel „Aport“ nebo „Přines“. Štěně si musí zvyknout přijít na povel, i kdyby zrovna běželo pro svou nejoblíbenější hračku.

 

Hry „Rozcupuj a zabij“

Tyto hry, nejčastěji s pískajícími hračkami, kladou důraz na přirozený lovecký instinkt štěněte. Takže určitá forma kontroly je na místě. Učte ho například přestat „zabíjet“ hračku, pustit jí a vrátit se k Vám na povel, přesto že by ji nejraději cupovalo dál.

 

Hry na přetahovanou

 

Tyto hry Vám umožní naučit Vaše štěně přestat se s Vámi přetahovat o hračku a nechat ji být na povel „Pusť“, za což by mělo být odměněno pamlskem. Měli byste to cvičit krátce, ale často, dokud štěně nepustí hračku ihned po Vašem povelu.

 

Období her je pouze začátek

 

Jakmile Vaše štěně zvládne základy poslušnosti, můžete zkusit něco trochu složitějšího, například kynologický klub. Váš veterinář Vám jistě rád podá informace o takovýchto zařízeních a doporučí Vám literaturu zaměřenou na výcvik psů.

Související články

 • Jak si hrát se psem

  Hraní se psem je pro psa zdrojem cvičení, zábavy i interakce s lidmi i dalšími psy. Málo aktivit může vést až k agresivnímu chování. Jak si s ním hrát?
 • Jak vybírat hračky pro psy

  Hra je jednou ze základních součástí života psů. Zjistěte, jaké hračky jim zajistí fyzickou aktivitu a které posílí pouto s jejich páníčkem.
 • Proč váš pes potřebuje dostatek pohybu

  Zjistěte, jak moc by se mělo plemeno vašeho psa dané velikosti v daném věku hýbat a to, jak výběr vhodného krmiva ovlivní jeho fyzické schopnosti a výdrž.
 • 6 her pro znuděné psy

  Děláte si starosti, že se váš pes nudí a nevíte, jak ho zabavit? Vyzkoušejte některou z těchtou šesti her, které ho opět nabijí energií.

Související výrobky