Tipy na sestavení jídelníčku a cvičení pro kočku s nadváhou

Published by
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Jelikož bytové kočky mají spíše sedavý životný styl, můžete se ocitnout s kočkou, která trpí nadváhou.

K přibývání na váze obvykle dochází, když vaše kočka jí příliš mnoho, nebo to je způsobeno jejím zdravotním stavem. Pokud si všimnete, že vaše kočička nabývá hmotnosti, kontaktujte svého veterináře, abyste vyloučili nemoc nebo dokonce březost.

Jakmile zjistíte, že vaše kočka netrpí žádným závažným zdravotním problémem, můžete spolu s veterinářem pro sestavit hubnoucí program, který ji pomůže udržet nebo dosáhnout zdravou hmotnost. Což by mohlo snížit její šance na rozvoj cukrovky, nebo artritidy a konce prodloužit její život. Zdravá kočka je šťastná kočka.

Její větší obvod se může k vám pomaličku vplížit, aniž byste si to uvědomili, dokud neprovedete každoroční návštěvu veterináře. Ale nebojte se, nemusíte hned zařizovat domácí posilovnu pro kočku, abyste zajistili zdravější životní styl vaší kočky.

Overweight, striped tabby cat lying on back with eyes closed

Plánování jídelníčku

Než se zaměříte na cvičební program, přehodnoťte její stravu. Není snadné sledovat úroveň aktivity kočky, když jste právě mimo domov, ale můžete sledovat její příjem potravy. Věnujte zvláštní pozornost tomu, kolik toho kočka sní každý den, abyste zjistili, zda a kdy jí příliš mnoho. Poté si promluvte se svým veterinářem, kolik by toho měla kočka sníst v závislosti na jejím věku a velikosti.

Pokud vaše kočka překročila denní limit doporučeného množství krmiva, je na čase jednat. Snížení hmotnosti u koček je nejúspěšnější při zavedení zdravého snížení množství krmiva schváleného veterinářem, ke kterému dochází postupně v průběhu několika týdnů. Žádné nárazové diety. Můžete také přijít na to, že je na čase, aby vaše kočička přešla na krmivo určené pro snížení váhy, které pomůže kočce dosáhnout a udržet si její váhový cíl.

Aktivity

Samoutnou dietou kočka nezhubne. Cvičení je důležité pro ztrátu její hmotnosti. Stejně jako páničci budou kočky profitovat z vyvážené kombinace zdravého jídla a pravidelné aktivity. Může být náročně zajistit, aby kočka cvičila, ale není to nemožné. S největší pravděpodobností s vámi kočka nebude běhat na běžeckém pásu nebo plavat, ale může využít svůj drahocenný "bdělý" čas věnovat stimulovaným hrám, které ji pomohou udržovat zdravou váhu. Existuje mnoho take mnoho roztomilých po domácku vyrobených hraček pro kočky, takže nebudete ani muset investovat do žádného nákladného zařízení.

Stejně jako u jejího nového jídelníčku, zaveďte své kočce s nadváhou její nový cvičební režim postupně, protože přístup "přepáleného startu" by mohl vést ke zranění. Protože si kočky zachovaly silný instinkt dravce a rády loví, přimějete kočku k pohybujemnou hrou, kdy jí dáte něco k pronásledování, třeba zmuchlaný kus papíru nebo skákací kulička. Jen se ujistěte, zda hračka není dost malá na to, aby ji kočka mohla spolknout a udusit se.

Chcete-li opravdu probudit její lovecký instinkt, nechte vaši kočku lovit její vlastní potravu, stejně jak to dělali její divocí předci. Můžete poschovávat kousky krmiva nebo kočičích pamlsky po celém domě, a pak sledovat, jak pronásleduje svou kořist. Ujistěte se, že měníte výšky míst, abyste ji donutili skákat a lézt - můžete tak zapojit schody nebo strom pro kočky. Čím více pohybu, tím více spálených kalorií, jen si pamatujte, kde jste tyto kousky schovali v případě, že by kočce nějaká skrýš unikla. Nechcete přeci, aby našla granuli několik týdnů starou.

V době, kdy nejste doma přítomni, ponechte volně její hračky pro hraní a připravte prostor na hraní pouze pro kočku tím, že jí tam necháte škrabadlo, cvičící kolečko nebo kočičí strom, na který bude šplhat. A když ponecháte během dne otevřené žaluzie nebo závěsy, poskytne jí jasný výhled na ptáky, veverky nebo sousední psy, to nakopne její instinkty na plné obrátky a v mžiku bude kočka pochodovat od okna k oknu.

Bonus? Vztah s vaší kočičkou bude posilovat, jen co si budete hrát a užívat společných aktivit, které ji ještě pomohou dosáhnout zdravého životního stylu. Kočky se mohou zdát jako nezávislá stvoření, která mají vše promyšlené, ale spoléhají na vás, že je budete udržovat zdravé a šťastné mnohem více, než si myslíte. Věnování zvláštní pozornosti hmotnosti vaší kočky a celkovému zdraví jí může pomoci vést mnohem zdravější život pro nadcházející léta.

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien je spisovatelka, matka a letitá majitelka koček, jejíž dvě ruské modrooké vládnou domu. Její příspěvky se objevují také na Care.com, What to Expect a Fit Pregnancy, kde píše o domácích mazlíčcích, těhotenství a rodinném životě. Můžete ji také najít a sledovat na Instagramu a Twitteru @brovelliobrien.

Související výrobky