Kotě a ostatní kočky v domácnosti

Published by
min čtení

Seznámení kotěte s ostatními kočkami

Jestliže máte doma další kočku, bude se po příjezdu kotěte nejspíše chovat teritoriálně. Přirozeně budete chtít, aby Vaše kočka přijala nového člena domácnosti. Kočka jej může vnímat jako rivala, proto bude potřeba ji „přemluvit“ aby kotě akceptovala. Ostatně se od teď stává „top“ kočkou, která by ráda byla „hlavou rodiny“.

 

Hlavně pomalu

Vaši dva mazlíčci spolu budou skvěle vycházet, pokud budete dodržovat následující postupy. Za prvé, představujte Váš nový přírůstek do rodiny pomalu. A za druhé se ujistěte, že koťátko nemá přístup k misce na krmivo a pelíšku starší kočky. Pak je šance, že spolu budou dobře vycházet. Ale stále je tu druhá možnost a to, že se spolu nikdy úplně nespřátelí.

 

Když se rozhodnete, že je ten správný čas je vzájemně seznámit ujměte se vedení; nenechávejte kočky jen tak aby si to rozhodly. Vyberte chvíli, kdy je v domě klid. Dokud je kotě sexuálně nedospělé, Vaše starší kočka se nebude cítit ohrožená a nebudou spolu soupeřit. Vzájemné soutěžení je menší, pokud jsou kočky rozdílného pohlaví. Ale prosím nespěchejte na setkání tváří v tvář, držte je odděleně, ale nechejte je prozkoumat si navzájem sídlo a pelíšek té druhé a nechte je zvykat si na jinou kočku v domě.

 

Trocha společného pachu

Čich je nejdůležitějším smyslem koček, takže je dobrý nápad přenést pach domova na srst kotěte, ještě než začnete se seznamováním. Míchejte pachy tak, že nejdříve budete hladit starší kočku a poté kotě, aniž byste si umyli ruce a naopak. Takto seznámíte kotě s pachem další kočky.

 

Dejte kotěti místo jen pro něj

Můžete zvážit poskytnout kotěti drátěnou ohrádku, kde bude mít pelíšek, záchodek a misku s vodou a kde se bude cítit bezpečně a pohodlně. Když přinesete starší kočku do pokoje, aby se seznámily, kotě se bude za ohrádkou cítit chráněné přesto, že uvidí další kočku. A jakmile se rozhodnete, že je ten správný čas (může to trvat několik dní), otevřete dveře ohrádky a nechte kotě, aby samo usoudilo, kdy vyjít ven.

 

Není zde řádná záruka, že se obě kočky stanou nejlepšími kamarády, pokud se mezi nimi nevytvoří vztah. Nicméně, kočky se časem naučí minimálně se vzájemně tolerovat.

Související články

 • Zpříjemněte své kočce život – nejen o Vánocích

  Každý si rád občas dopřeje nějakou tu dobrotu – a zejména teď, když se blíží Vánoce.
 • Vakcinace

  Vaše nové Koťátko začne svůj život s určitou přirozenou imunitou získanou od své matky, ale jakmile se vytratí, bude potřeba jej naočkovat, aby zůstalo zdravé. Očkování Vašeho kotěte je zcela nezbytné, protože jej chrání před život ohrožujícími nemocemi
 • Cestování s Vaším kotětem

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet
 • Mikročipy

  Štěně, kotě a pet dieting, výživa koček a informace o výživě psů od Hill's Pet

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.