Zábavné nápady na léto pro děti a zvířata

Publikováno
min čtení

Že si vaše děti během letních prázdnin dopřávají odpočinku od faktů a čísel, ještě neznamená, že se nemůžou nic nového přiučit. Při hře s mazlíčky si děti osvojí důležité dovednosti do života, které se z knihy nenaučí. Studie ukazují, že čas strávený s rodinným mazlíčkem u dětí posiluje empatii a učí je zodpovědnosti, napsal americký deník The Washington Post. A aby toho nebylo málo, zároveň se tak vašemu dítěti i psovi nebo kočce dostane potřebného pohybu.

Letní prázdniny se blíží. Přečtěte si deset nápadů, jak můžete děti přes léto přimět ke hře se zvířaty:Little girl sits under a tree reading a book about butterflies as dog sits nearby watching butterflies fly around them.

Rodinný pes: Nejlepší přítel dítěte

 1. Naučte ho nový povel: Místní knihovna má určitě knížky o výcviku zvířat. Přineste jednu dítěti, aby se vaše štěně přes léto naučilo pár povelů. Nejen že pak pes bude umět něco nového, ale dítě si osvojí novou dovednost a naučí se trpělivosti.
 2. Hrajte si na schovávanou: Držte psa doma, zatímco se dítě venku schová. Pak psa vypusťte, aby svého dvounohého kamaráda vyčmuchal!
 3. Vlastnoruční překážková dráha: Najděte kartonové krabice, hrací tunely, obruč a plovací nudli a vytvořte si na zahradě překážkovou dráhu, kterou může vaše dítě se psem zdolávat.
 4. Legrace s postřikovačem: Psy i děti bude nejspíš bavit běhat kolem postřikovače trávníku. Některé psy sice postřikovače ani za mák nezajímají, ale určitě vaše děti rádi proženou po zahradě a tím i kolem postřikovačů.
 5. Procvičujte čtení: Pokud se váš brouček učí číst, kdo je lepší posluchač než trpělivý, nekritický čtyřnožec? Zaveďte denní předčítání bez stresu, aby dítě trénovalo.

Človíček a číča: Čas na hru

 1. Postavte kočičí pevnost: Nasbírejte kartonové krabice a vytvořte kreativní kočičí pevnost. Vyřezejte díry, slepte je k sobě, karton vybarvěte. A hned si letní den zpříjemníte. Sledujte, jak se kočka učí procházet bludištěm, můžete jí pomoct pamlsky nebo oblíbenými hračkami. Když seženete dost velké krabice, můžou se dítě a kočka těšit z temné oázy, kde popustí uzdu fantazii. Jen na stavbu dohlížejte, aby byla stabilní a nespadla na kočku. To by ji pořádně vyděsilo.
 2. Naučte kočku aport: Kočky jsou náruživí lovci, kterým poslouží jako kořist kdeco – třeba zmuchlaný kus papíru nebo víčko od láhve. Děti můžou kočku naučit aportovat oblíbenou hračku. Stačí, když si sednou na zem, hodí ji a počkají, co se stane. Některé kočky to možná nepochopí a hračku si odnesou, aby si hrály samy, ale když budete proces opakovat, nakonec kočce dojde, v čem hra spočívá. Uvědomí si, že když hračku přinese dítěti zpět, tak hračka znovu „ožije“, až ji dítě hodí.
 3. Honěná se světlem: Kočky zbožňují hon za světlem. Dejte dítěti zrcátko a najděte paprsek slunce. Odrážet světlo na zem a pozorovat kočku, jak dovádí, dítě určitě rozesměje. Zhasněte světlo, dejte dítěti baterku a sledujte, jak se kočka pokusí kužel světla chytit. Jen dítě nezapomeňte upozornit, aby kočce nikdy nesvítilo do očí. Také není špatný nápad kočku nějak odměnit, až si dohrajete. Může totiž pociťovat frustraci, že se jí světlo nedaří chytit.
 4. Kočičí kára: Uvažte kus provázku pevně k autu na dálkové ovládání a prosvištěte s ním kolem kočky. Bude to neodolatelná kořist. Dbejte ale na koččino bezpečí – nejezděte příliš rychle a vysvětlete dítěti, že s autem nikdy nesmí najíždět do kočky.
 5. Lapání prachovky: Spojte domácí práce s kočičí švandou. Vaše dítě potřebuje jen prachovku a čipernou kočku, aby spojilo úklid se hrou. Při téhle hře byste měli na oba pečlivě dohlížet – asi nechcete, aby dítě utíralo prach z police plné křehkých ozdob, které by dítě nebo kočka mohly shodit a rozbít.

Léto je ideální čas, kdy se děti mohou s mazlíčky sblížit, protože mají hromadu energie a času, který můžou strávit spolu. Obvykle bývá hezké počasí, takže se může dítě se psem věnovat venkovním aktivitám, a kočce zpestří jinak monotónní den už jen to, že dítě nemusí do školy. S trochou nápaditosti a péče to vaši mazlíčci i děti tohle léto pořádně roztočí.

Contributor Bio

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy je zvířecí majitelka a spisovatelka na volné noze v Erie (Pensylvánie). Má fenku goldendoodla jménem Maddie.

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Dog Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's<sup>TM </sup><span class='nowrap'>Science Plan</span><sup>TM </sup><span class='nowrap'>Optimal Care</span> je vytvořeno tak, aby podporovalo optimální kondici a je obohaceno o klinicky ověřené antioxidanty, kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.<br><ul><li>Udržuje pevnou svalovinu a ideální tělesnou hmotnost.</li><li>Kontrolovaná hladina minerálních látek k podpoře zdravých močových cest.</li><li>Vysoce stravitelné ingredience pro optimální absorpci živin.</li><li>100% záruka kvality, konzistence a chuti garantována.  </li></ul>
  Zjistit více »