Jak si hrát s kočkou: Tipy na nejlepší hry

Publikováno
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Vytaste kouzelnou hůlku

Každý ví, že kočky nemůžou odolat ptákům. Přesněji řečeno, nemůžou odolat touze snažit se je ulovit. Hračka v podobě tyčky s pírkem na konci může být kouzelným řešením, jak z vašeho kočičího pecivála udělat během pár minut zarputilého lovce. Hračky na tyčkách nebo udicích lze najít jednoduše na internetu a v mnoha obchodech s chovatelskými potřebami. Nebo si zkuste vyrobit svou vlastní pomocí dřevěné tyčky a pevného provázku nebo stuhy – jednoduše přivažte pár pírek nebo opeřenou hračku na konec provázku.

Frrrnk!

I když se také jedná o loveckou hru, tato aktivita má o něco větší grády. Malé autíčko na dálkové ovládání (o velikosti myši) může vaší kočce zprostředkovat neuvěřitelnou zábavu – a vám také, když budete sledovat, jak se za ním prohání! Zkoušejte napodobit opravdovou myš tím, že autíčkem budete jezdit pod židlí nebo zajedete za pohovku, abyste se „schovali“. Určitě na svou kočku pozorně dohlížejte, když si hraje s jakoukoliv hračkou s motorizovanými díly. Bezpečnost je vždy na prvním místě!

Na schovávanou

Tato zábavná hra není jen pro psy! Začněte jednoduše, aby hra byla pro vaši kočku zábavná i přínosná. Přivolejte ji (ideální čas je v době krmení, pokud kočka už není po jídle) a sledujte ji, jak k vám běží. Poté se přesouvejte do jiných místností a postupně přidávejte na obtížnosti. Odměňte je za jejich snahu oblíbenou hračkou nebo několika granulemi. Kromě toho, že jde o zábavnou hru, při které se vaše kočka učí, jak zábavné je vás hledat, je to také skvělý způsob, jak v ní upevňovat návyk přijít, když ji voláte!

Záhadně se pohybující předměty

Tato hra je založená na přirozené kočičí zvědavosti a je to prima taškařice pro každého! Přivažte provázek k jedné z oblíbených hraček vaší kočky, když se zrovna nedívá (vycpaná myška je na to ideální, ale poslouží i zmuchlaný papír nebo korkový špunt). Držte jeden konec provázku a hračku při tom mějte uprostřed pokoje. Rychlým škubnutím za provázek přimějete hračku, aby poposkočila – a hned si tak získáte pozornost vaší kočky! Nebo pomalu táhněte hračku po podlaze a kočka za ní poběží a bude ji prozkoumávat. Přimějte kočku, aby se hýbala, ale nechte ji chytit hračku, než ji schováte.

Kočičí rybaření

Tak jako v předchozí hře i v této figuruje oblíbená hračka a dlouhý provázek. Tentokrát přehoďte hračku přes dveře a schovejte se na opačné straně. Podobně jako v oblíbené dětské hře na mladého rybáře budete v této hře chytat vy místo ryb svou kočku! Nechte kočku, ať skáče za hračkou a snaží se na ni dosáhnout a dovolte jí, ať ji nakonec s velkou parádou chytí než skončíte, aby byla natěšená na to hrát si zase příště. Jakékoliv hračky na provázcích by měly být bezpečně uklizeny mimo dosah kočičky, když si s ní nehrajete, abyste zabránily jejich snědení nebo zamotání kočky do provázku.

Kočičí průvod

Místo toho, abyste kočce hned položili na zem misku s jídlem, projděte se s ní po domě a vezměte ji tak na krátkou procházku, při které bude ochotně pokračovat za svým jídlem. Pokud jí dáte párkrát po cestě ochutnat za odměnu, že vás sleduje, neztratí při tom zájem. Ještě lepší nápad je na konci procházky nakrmit vaší kočku suchým krmivem z míčku na pamlsek namísto běžné misky s vlhkým krmivem z konzervy nebo z kapsičky a jinak ji běžně krmit z mělké misky. (Kočky baví jíst několikrát denně, jen udržujte množství jídla na rozumné úrovni, aby vaše kočka nepřibrala na váze.)

Lidi nejsou kořist – a to nikdy: Na tohle si dejte pozor: Nikdy nevystavujte kočce své prsty na rukou nebo na nohou, kotníky atd. jako „kořist“, jinak ji tím budete učit, že lovit lidi je v pořádku. Vzhledem k tomu, že to je bolestivé a může se z toho stát rychle nebezpečný zvyk, který se navíc těžko odnaučuje, raději s tím ani nezačínejte. Když je ještě vaše kočka malé kotě, může vám to přijít roztomilé, ale když z ní vyroste dospělý lovec s třícentimetrovými tesáky a drápy ostrými jako břitva, už to rozhodně roztomilé nebude.

Ať je to realistické: Snažte se, aby pohyby působily na vaší kočku realisticky – pozorujte skutečnou myš nebo ptáka, abyste věděli, jak se zvířata pohybují a poté se ujistěte, že hračky tyto pohyby napodobují při hraní s vaší kočkou. Videa vám poslouží jako skvělý inspirační zdroj. Na internetu najdete jednoduše tisíce příkladů.

Nebojte se kutilských řešení: Jednoduché hračky můžete vyrobit za pár vteřin z věcí, které už máte doma. Kočky se rychle začnou nudit, takže když jí hračku několikrát obrátíte nebo ji dáte takovou hračku, která ji zabaví jen na pár minut, nic tím nezkazíte. Podívejte se okolo sebe a hned najdete tucet skvělých nápadů na zábavu zadarmo! Víčko plastové lahve je zábavná hračka k jednoduchému pošťuchování, kterou můžete jednoduše vyhodit, jakmile kočku omrzí. Z kartonových krabic se mohou jednoduše stát hrady, které musí být dobyty a prázdné plastové lahve (samozřejmě čisté a suché) mohou posloužit jako dávkovače pamlsků a zároveň jako prostředky mentální stimulace. Vše záleží jen na vaší představivosti!
Avšak ještě před tím, než vytvoříte nějakou novou hračku, se v prvé řadě zamyslete nad tím, zda bude pro vaše klubíčko bezpečná. Pokud vám dochází nápady, stačí se jen poohlédnout po nových na internetu.

Hlavně, ať je to zábavné a není to pořád na jedno brdo; a samozřejmě především bezpečné.

SOUVISEJÍCÍ VÝROBKY

 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's<sup>TM </sup><span class='nowrap'>Science Plan</span><sup>TM </sup><span class='nowrap'>Optimal Care</span> je vytvořeno tak, aby podporovalo optimální kondici a je obohaceno o klinicky ověřené antioxidanty, kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.<br><ul><li>Udržuje pevnou svalovinu a ideální tělesnou hmotnost.</li><li>Kontrolovaná hladina minerálních látek k podpoře zdravých močových cest.</li><li>Vysoce stravitelné ingredience pro optimální absorpci živin.</li><li>100% záruka kvality, konzistence a chuti garantována.  </li></ul>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat kuřecí je určeno pro kočky trvale žijící v bytě nebo domě. Je vytvořeno s přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • Hill's Science Plan Suché krmivo pro koťata

  Add copy here
 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem – kapsička

  Mějte šťastnou kočku díky kapsičkám Hill's ™<span class='nowrap'>Science Plan™</span> Tender Chunks in Gravy s kuřetem. Každá kapsička obsahuje kompletní krmivo s vyváženou kombinací vitamínů a minerálů k udržení dobrého zdraví Vaší kočky.<br>