Návštěva veterinárního lékaře  

Publikováno  
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Máte vybrané štěně, a nyní je čas vybrat mu veterináře

Dog image

Jedna z prvních věcí, kterou budete muset udělat, až budete mít štěně doma je absolvovat s ním veterinární prohlídku. Ale jak najdete toho pravého? Doporučení rodiny a přátel může být užitečné, ale pokud je nemáte, dejte na svůj instinkt. Je personál příjemný, dobře informovaný a ochoten pomoci? Vyhovují Vám ordinační hodiny a poskytují veterinární péči, i když štěně onemocní mimo ordinační hodiny? Můžete najít ordinace specializované v určité oblasti, kam Vás veterinář odešle, pokud to Váš miláček bude potřebovat.

 

Zajistěte, ať první návštěva proběhne hladce

První návštěva veterináře bude pro štěně pravděpodobně velmi stresující. Pojede autem, přijde do styku s cizími lidmi a pachy a musí si nechat líbit určité množství postrkování a rýpání.

Můžete mu pomoci mnoha způsoby. První a nejdůležitější je sami zachovat klid. Dále se ujistěte, že je Vaše štěně bezpečně přepravováno v autě pomocí přepravní klece nebo bezpečnostního postroje a pásu. Je dobré vzít s sebou nějaké hračky a pamlsky a odměňte jej, pokud se bude dobře chovat. Díky tomu štěně nebude vnímat návštěvu veterináře tak špatně. Klikněte zde pro více informací o cestování se svým štěnětem.

 

Vakcinace

Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat pro zdraví Vašeho štěněte je naočkovat jej proti život ohrožujícím nemocem.

 

Váš veterinář Vám poskytne přesný vakcinační plán, ale první očkování štěně dostane okolo osmého týdne a další okolo 12 týdne věku. Měli byste jej 7-10 dní poté držet doma a oddělené od ostatních psů.

 

Po počátečním opakovaném přeočkování, se vyvolá imunita, která se udržuje díky pravidelné každoroční revakcinaci. Veterinář Vám v tomto jistě poradí. Klikněte zde pro více informací o očkování.

 

Odčervování

Psy napadají dva druhy vnitřních parazitů: škrkavky a tasemnice, takže byste měli začít s preventivní léčbou co nejdříve. Váš veterinář vám doporučí program na pravidelné odčervování. Protože někteří parazité mohou infikovat i člověka, je důležité dodržovat doporučení veterináře.

 

Blechy

Pokud Vaše štěně ukrývá nezvané návštěvníky, většinou se více škrábe. Také můžete zaznamenat bleší trus v srsti psa, když jej vyčesáváte. Je velmi nepravděpodobné, že uvidíte skutečné blechy přesto, že jsou hnědočervené, asi 2-3 mm velké, protože se velice rychle pohybují.

Jestliže si myslíte, že štěně má blechy, hledejte doporučení jak jej léčit u svého veterináře. Moderní přípravky proti blechám jsou velmi účinné a měly by být schopny rychle je vyhubit. Měli byste důkladně vydesinfikovat dům pomocí vhodného postřiku nebo prášku, který si opatříte u veterináře.

 

Pojištění štěněte

Můžete se rozhodnout pojistit Vaše nové štěně. Takto minimálně víte, že kdyby štěně onemocnělo, nebudete mít další obavy z toho, jak zaplatit vysoký účet za léčbu.

Mějte na paměti, že většina pojištění nezahrnuje rutinní zdravotní péči. Je tedy důležité vybrat to nejlepší. Nepodepisujte nic, dokud jste si vše důkladně nepročetli.

 

Mikročipy

Mikročip je malinké zařízení, které se může zavést pod kůži na krku. Je to relativně nebolestivý zákrok; je to jako dostat injekci při očkování. Čip nese unikátní číslo, které je registrováno v centrální databázi. Jestliže se Vám štěně zatoulá, může se k Vám díky čipu zase vrátit. Vy to sice budete platit, ale věřte, že je to dobrá investice. Na více detailů se zeptejte svého veterináře.

Související články

Související výrobky