Proč Vaše štěně štěká?

Publikováno
min čtení

Pochopení štěkáníDog barking image

Štěkání je úplně přirozený aspekt psího chování a musíte očekávat, že Vaše štěně vyroste v psa, který bude štěkat. Je nerealistické myslet si, že můžete cvičit Vašeho psa, aby přestal štěkat, ale Vy, Vaše rodina a sousedi budou šťastnější, když štěkání dostanete pod kontrolu.

 

„Přestaň štěkat“: Je překvapující kolik lidí má problémy se štěkáním svého psa; psi nemají představu, kdy je štěkání dobré a kdy špatné. Je to proto, že někdy, když štěká, jej ignorujete; jindy se na něj křičí, aby přestal; pak taky štěně můžete podporovat, aby štěkalo, například, když je poblíž podezřelý cizí člověk. Tak pomozte Vašemu psovi pochopit pravidla. Zde jsou některá užitečná pravidla, kterými začít; štěkání je přijatelné jen do doby, než mu řeknete, aby přestal. „Přestaň štěkat“ by mělo být považováno spíš za povel než jako nadávka. Měli byste nechat psa dvakrát až třikrát štěknout, odměňte jej za ohlášení, pak řekněte „Přestaň štěkat“ a ukažte mu pamlsek. Váš pes okamžitě přestane štěkat, protože nemůže štěkat, když čenichá; po několika vteřinách, mu ten pamlsek dejte. Postupně prodlužujte dobu, kdy štěkání zastavíte, jen podáním pamlsku a můžete zastavit štěkání za dvě minuty už po prvním cvičení, viz Výcvik s klikerem.

 

Každopádně, pokud jste znepokojeni a obáváte se nepřiměřeného štěkání, nad kterým nebudete mít kontrolu, měli byste hledat radu u svého veterináře, jako je speciální výcvik nebo terapie.

 

Kňučení: Měli byste pochopit, že opečovávat štěně kdykoliv zakňučí, většinou spíš zhorší situaci. Bude si myslet, že bude odměněno za zakňučení a zvykne si na to. Ve skutečnosti může pomoci, když odejdete, jakmile začne kňučet. Mělo by se naučit, že kňučení a fňukání není tou správnou cestou.

Související články

 • Malá plemena psů: Co potřebujete vědět

  Přemýšlíte nad pořízením malého psa? Zjistěte výhody a nevýhody malých psích plemen, jako například jídlo nebo detaily o jejich potřebném životním prostoru, abyste mohli určit, jestli jsou pro vás dobrou volbou.
 • Řeč štěněte

  Asi nejdůležitější věc, kterou můžete pro své štěně udělat, je pochopit něco z jeho psychologie. Porozumění psí psychologii vám může pomoci na cestě ke šťastnému a harmonickému soužití s vaším psem.
 • Co se vám snaží váš pes říct

  Pro lidskou komunikaci mohou být důležitá slova, ale psi komunikují řečí svého těla a různými zvuky. Naučte se, jak rozpoznat signály vašeho psa
 • Co znamená chování mého štěněte?

  Naučte se číst chování štěněte z řeči jeho těla, včetně projevů, jako jsou vrtění ocasem a držení těla, a sledujte, jak se jeho chování s přibývajícím věkem mění.

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Large Breed Puppy Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Large Breed Chicken je vytvořeno pro zdravý vývoj skeletu štěňat velkých plemen. S přídavekem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou minerálů.
 • Hill's Science Plan SMALL & MINI PUPPY DOG FOOD with CHICKEN

  <p> </p><p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Small & Miniature je receptura vyvinutá pro podporu imunity a zdravého vývoje mozku, svalů a kostí. Obsahuje vysoké hladiny klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.</p><p> </p><p><strong></strong> </p><p> </p>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Puppy Food Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře imunity a mobility. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a DHA z rybího tuku.
 • Hill's Science Plan MEDIUM PUPPY FOOD with LAMB and RICE

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Lamb & Rice je vytvořeno pro podporu zdravého zažívání a imunity. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a optimální hladinou omega-3 a 6 mastných kyselin.