Proč Vaše štěně štěká?

Published by
min čtení

Pochopení štěkáníDog barking image

Štěkání je úplně přirozený aspekt psího chování a musíte očekávat, že Vaše štěně vyroste v psa, který bude štěkat. Je nerealistické myslet si, že můžete cvičit Vašeho psa, aby přestal štěkat, ale Vy, Vaše rodina a sousedi budou šťastnější, když štěkání dostanete pod kontrolu.

 

„Přestaň štěkat“: Je překvapující kolik lidí má problémy se štěkáním svého psa; psi nemají představu, kdy je štěkání dobré a kdy špatné. Je to proto, že někdy, když štěká, jej ignorujete; jindy se na něj křičí, aby přestal; pak taky štěně můžete podporovat, aby štěkalo, například, když je poblíž podezřelý cizí člověk. Tak pomozte Vašemu psovi pochopit pravidla. Zde jsou některá užitečná pravidla, kterými začít; štěkání je přijatelné jen do doby, než mu řeknete, aby přestal. „Přestaň štěkat“ by mělo být považováno spíš za povel než jako nadávka. Měli byste nechat psa dvakrát až třikrát štěknout, odměňte jej za ohlášení, pak řekněte „Přestaň štěkat“ a ukažte mu pamlsek. Váš pes okamžitě přestane štěkat, protože nemůže štěkat, když čenichá; po několika vteřinách, mu ten pamlsek dejte. Postupně prodlužujte dobu, kdy štěkání zastavíte, jen podáním pamlsku a můžete zastavit štěkání za dvě minuty už po prvním cvičení, viz Výcvik s klikerem.

 

Každopádně, pokud jste znepokojeni a obáváte se nepřiměřeného štěkání, nad kterým nebudete mít kontrolu, měli byste hledat radu u svého veterináře, jako je speciální výcvik nebo terapie.

 

Kňučení: Měli byste pochopit, že opečovávat štěně kdykoliv zakňučí, většinou spíš zhorší situaci. Bude si myslet, že bude odměněno za zakňučení a zvykne si na to. Ve skutečnosti může pomoci, když odejdete, jakmile začne kňučet. Mělo by se naučit, že kňučení a fňukání není tou správnou cestou.

Související články

Související výrobky

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light s kuřetem je vytvořeno pro udržení optimální hmotnosti. S přídavkem klinicky prokázaných antioxidantů a L-karnitinem k podpoře spalování tuků. 
 • Science Plan™ Canine Adult Perfect Weight Medium

  <p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.  
 • VetEssentials™ NeuteredDog Medium

  <p>Revoluční výživa, u níž je prokázáno, že pomáhá psům po kastraci udržet optimální kondici a zdraví. S vysokým obsahem antioxidantů k podpoře imunitního systému a se skvělou chutí, kterou bude váš pes milovat.  </p><p> </p>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p></p><ul><li>Redukce váhy bez strádání – 96 % psů zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 90 % psů program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu pes po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere. <br></li></ul><p><br><b>Více informací a doporučení, co je pro Vašeho psa nejlepší, získáte od svého veterináře.</b></p><p></p>