Proč Vaše štěně štěká?

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pochopení štěkáníDog barking image

Štěkání je úplně přirozený aspekt psího chování a musíte očekávat, že Vaše štěně vyroste v psa, který bude štěkat. Je nerealistické myslet si, že můžete cvičit Vašeho psa, aby přestal štěkat, ale Vy, Vaše rodina a sousedi budou šťastnější, když štěkání dostanete pod kontrolu.

 

„Přestaň štěkat“: Je překvapující kolik lidí má problémy se štěkáním svého psa; psi nemají představu, kdy je štěkání dobré a kdy špatné. Je to proto, že někdy, když štěká, jej ignorujete; jindy se na něj křičí, aby přestal; pak taky štěně můžete podporovat, aby štěkalo, například, když je poblíž podezřelý cizí člověk. Tak pomozte Vašemu psovi pochopit pravidla. Zde jsou některá užitečná pravidla, kterými začít; štěkání je přijatelné jen do doby, než mu řeknete, aby přestal. „Přestaň štěkat“ by mělo být považováno spíš za povel než jako nadávka. Měli byste nechat psa dvakrát až třikrát štěknout, odměňte jej za ohlášení, pak řekněte „Přestaň štěkat“ a ukažte mu pamlsek. Váš pes okamžitě přestane štěkat, protože nemůže štěkat, když čenichá; po několika vteřinách, mu ten pamlsek dejte. Postupně prodlužujte dobu, kdy štěkání zastavíte, jen podáním pamlsku a můžete zastavit štěkání za dvě minuty už po prvním cvičení, viz Výcvik s klikerem.

 

Každopádně, pokud jste znepokojeni a obáváte se nepřiměřeného štěkání, nad kterým nebudete mít kontrolu, měli byste hledat radu u svého veterináře, jako je speciální výcvik nebo terapie.

 

Kňučení: Měli byste pochopit, že opečovávat štěně kdykoliv zakňučí, většinou spíš zhorší situaci. Bude si myslet, že bude odměněno za zakňučení a zvykne si na to. Ve skutečnosti může pomoci, když odejdete, jakmile začne kňučet. Mělo by se naučit, že kňučení a fňukání není tou správnou cestou.

Související články

Související výrobky