Péče o zdraví a úprava srsti

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Průvodce úpravou srsti Vašeho nového koťátka.

Když přijde na vyčesávání, jsou koťata úzkostlivá; naučila se od své matky, jak se mají udržovat čistá a upravená. Ale občas mohou od Vás potřebovat menší pomoc. Vyčesávání Vašeho koťátka je dobrá možnost jak je zahrnout pozorností. Bude si užívat každou minutu. Například pokud je koťátko dlouhosrsté, bude potřebovat každý den vyčesat. Dále můžete srst jemně vykartáčovat, je to prevence, aby se srst nezacuchala. Váš veterinář Vám rád poradí jaký kartáč a hřeben bude nejvhodnější pro kožíšek Vašeho koťátka.

Krátkosrstá koťata potřebují upravovat srst jen příležitostně. Používejte jemný kartáč, abyste odstranili vypadané chlupy a přejíždějte jím pomalu od hlavy k ocasu.

Kočky mají tendenci na jaře línat a v menší míře také v létě a v zimě. Takže nechte Vaše koťátko zvyknout si na pravidelnou úpravu kožíšku a můžete takto předejít tvorbě trichobezoárů v žaludku, které mohou být velice nepříjemné.

Kočky jsou od přírody úzkostlivě čistotné, takže není potřeba je koupat. Ale v případě, že je kočka moc špinavá, je možné ji vykoupat a použít speciální jemný šampón pro kočky

Je jistě dobrým nápadem často manipulovat s kotětem zatímco vyrůstá, tak bude vědět, že nemá důvod mít strach. Vyčesávání Vašeho kotěte Vám dává možnost prohlédnout je; věnujte pozornost hlavně zubům a tlapkám. Měli byste pravidelně kontrolovat také oči a uši, hledejte nějaké neobvyklé nánosy ušního mazu nebo hnisu.

Jak udržet tlamičku kotěte zdravou?

V době kdy má Vaše kotě čtyři měsíce, se začnou objevovat trvalé zuby a většina z nich se vyvine do osmého měsíce života. Účinná ústní hygiena je stejně tak důležitá u koček jako u lidí. Navykat kotě na pravidelné čištění zubů do raného věku je dobrým volbou, jak předejít problémům v jeho dalším životě. Čištění zubů minimálně třikrát týdně, pomůže udržet zdravé zuby a dásně kotěte. Speciální zubní pasta určená pro kočky, stejně tak i kartáčky, jsou k dostání ve veterinární ordinaci; Váš veterinář Vám ukáže jak je nejlépe používat.

Můžete také koupit pamlsky pro kočky, které jsou speciálně navrženy, aby pomáhaly udržovat kotěti čisté zuby. A jsou zde také krmiva jako je Hill's TM Science Plan Oral Care, zaměřené na udržování čistých zubů u dospělých koček.

Tlapky a drápky Vašeho kotěte

V průběhu prvních 6-ti měsíců života Vašeho kotěte, není potřeba dávat zvlášť pozor na jeho tlapky a drápy. Ale pokud budete manipulovat s jeho tlapkami denně, zvykne si na to a bude snazší je kontrolovat, až bude starší. Buď byste měli drápky jednou za čas zastřihnout, nebo – škrabadlo by mělo udržovat drápy v dostatečné délce díky odloupávání odumřelých vrstev. Je to také součást procesu značení jeho teritoria a zároveň výborné procvičení tlapek a drápků.

Související články

Související výrobky