Jak popřát svému psovi šťastné svátky, aby u toho nepřibral.

$authorText
minutové čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Páníčci svým psům rádi dávají pamlsky. My sami máme rádi pamlsky a dobré jídlo, proto se o ně samozřejmě chceme podělit se svými zvířaty. A velmi nás těší vidět, že to, co jsme jim dali, jim chutná. Problém ale spočívá v tom, že to, co se nám zdá být malý pamlsek, může pro psa představovat ekvivalent dvojitého cheeserburgeru! 

Je smutnou pravdou, že obézních psů je stále více. Předpokládá se, že asi 40 % psů v Evropě má buď nadváhu nebo jsou obézní. Mnohé potraviny pro lidi mohou být navíc pro psy nebezpečné, zvláště během svátků, kdy jsou sladkosti všude kolem. Zde je několik tipů, které by vám mohly pomoci během Vánoc:

Buďte ostražití!

Asi nejlepší prevencí ze všeho je vaše láska a pozornost! To znamená, že se budete muset mít na pozoru a všímat si také toho, co psovi dávají děti. Připomeňte jim, že kromě toho, že pes nepotřebuje další kalorie, jsou pro něj navíc věci jako čokoláda, rozinky, cibule a další lidské potraviny nebezpečné.

Kdo ale hlídá hlídače? Ujistěte se, že pokud jde o krmení, postupujete stejně jako případný druhý páníček vašeho zvířete a také návštěvy a že pes nedostává pamlsky dvakrát. Jednat můžete pouze u těch věcí, o kterých víte, proto si dejte v domácnosti pozor na ty, kteří by mohli zvíře tajně přikrmovat!

Ať se tlapky hýbou

Jeden neuvěřitelně účinný tip je prostě být aktivní. V této době firemních večírků, rodinných sešlostí, školních představení a chladného počasí je snadné trochu zkrátit procházky nebo se vyhýbat blátivým oblastem na procházce bez vodítka. Snažte se ale bránit tomuto pokušení! Když zůstanete aktivní a dodržíte svůj pravidelný režim, pomůže vám to oběma spálit pár přebytečných kalorií. Trocha deště zvýrazní různé pachy, které bude moci váš zvědavý kamarád prozkoumávat, a zablácené tlapky se snadno umyjí. Díky tomu se můžete vyhnout zimnímu přibírání na váze a naopak dodržet novoroční předsevzetí!

Počítání kalorií

Nelekejte se - počítání kalorií je poměrně jednoduché! Pokud dostává váš chlupáč celý svůj denní příjem kalorií prostřednictvím krmiva a poté ještě další kolo kalorií v podobě pamlsků, svačinek a dobrůtek, je to dohromady příliš!

Pamlsky by nikdy neměly představovat více než 10 % celkového denního kalorického příjmu, snažte se je proto omezit na minimum. Odměřte správnou denní dávku granulí podle návodu na obalu a v závislosti na velikosti, věku a životním stylu zvířete (pokud potřebuje zhubnout, zvolte dolní mez uvedeného rozpětí), ale nedávejte mu vše najednou. Dávku rozdělte na čtyři části: snídani, oběd, večeři a zbytek, který můžete podávat jako pamlsky a dělat mu tak radost po celý den.

Zahrňte zvíře láskou, ne kaloriemi! Když váš pes žebrá o kousek vánočního cukroví, nabídněte mu místo toho svou pozornost, lásku nebo hru. Takové podrbání za ušima mu ukáže, že ho máte rádi způsobem, který pochopí a to je mnohem lepší než jakýkoliv pamlsek.

Recenzoval Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA a Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Související články

Související produkty