Cestování se štěnětem

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

 

Je mnoho možností, kam si můžete s Vaším štěnětem o dovolené vyrazit. Většina cestovních kanceláří Vám nabídne katalogy s výčtem rekreačních center, kde Vás uvítají i s Vaším psím miláčkem. Díky mezinárodnímu pasu pro zvířata, můžete dokonce vzít Vašeho pejska na dovolenou i do zahraničí. Znamená to, že pes žijící na území ČR, může vycestovat kamkoliv do zemí EU a pak se i vrátit, aniž by musel projít karanténou. Mezinárodní pas vystaví veterinář a zároveň Vám poskytne informace týkající se cestování se psem.


Jak připravit štěně na výlet

Než vyrazíte na cestu, je nezbytné, aby štěně bylo zdravé. Nicméně delší cestování Váš pes nemusí dobře snášet. Pro tento případ je vhodné požádat Vašeho veterináře o prostředky na uklidnění.

Před tím, než vyrazíte na prázdniny, je důležité, aby si štěně zvyklo na auto. Jakmile si štěně zvykne na prostředí domácnosti, dejte jej na půl hodiny spát do auta, nebo mu umožněte prozkoumat vnitřek Vašeho auta. Když si zvykne být v autě, můžete jej brát na krátké projížďky a postupně prodlužovat jejich délku.

 

Než vyrazíte na cestu

Před samotnou cestou štěně dostatečně nakrmte. Pokud to není možné, měli byste odložit čas krmení, dokud nedorazíte na místo. Ujistěte se, že štěně má na obojku známku s Vaší adresou a kontaktními údaji. Můžete také nechat štěněti implantovat mikročip. V zásadě je mikročip efektivní a jednoduchou cestou jak být ve spojení s Vaším psem a je jakousi virtuální zárukou, že se se svým mazlíčkem opět shledáte pokud se Vám ztratí, zaběhne se nebo jej ukradou. Pomocí injekce se pod kůži zavede mikročip velikosti zrnka rýže, takže není vidět, ale lze jej zjistit pomocí čtečky. Váš veterinář Vám ohledně mikročipů jistě rád podá maximum informací.

 

A když jste na cestě

Štěně by mělo být přepravováno v naprostém bezpečí v transportní kleci uchycené v autě (v zavazadlovém prostoru pokud cestujete v kombi). Pokud není možné umístit štěně do klece, může být bezpečně připoutáno pomocí speciálního bezpečnostního pásu nebo postroje na zadním sedadle auta. Jinou možností je jej v kombi nebo v hatchbacku umístit do prostoru za vestavěnou zábranu proti psovi. Ale vždy pamatujte, že by Váš mazlíček měl mít možnost se postavit, otočit, pohodlně si sednout nebo lehnout. Smíme-li Vás za všechny pejsky žádat, nikdy jej nezavírejte do zavazadlového prostoru a nenechávejte jej sedět na předním sedadle, aniž by bylo připoutáno.

 

Umožněte štěněti přestávku

Jestliže cestujete delší dobu, udělejte si pauzu, zastavte auto, dejte štěněti napít a nechte jej se protáhnout. Pokud uděláte menší zastávku na jídlo nebo na toaletu, nikdy nenechávejte štěně v horkém neventilovaném autě, nechejte auto ve stínu a částečně otevřete okno. Nezapomeňte: Pozice slunce na obloze se během dne mění. Auto, které jste před hodinou zaparkovali ve stínu, může při vašem návratu stát na přímém slunci.

Související články

Související výrobky