Tři kroky pro úspěšnou změnu krmiva upsa

Ať už váš pes potřebuje speciální dietní krmivo nebo jen přechází do další životní fáze, existuje několik důvodů, proč by mohlo být nutné přejít na jiné krmivo. Když nastane čas na změnu krmiva, budete to chtít provést tak, abyste nepodrážili žaludek psa. Proto zde uvádíme několik užitečných rad.

1

Určete správnou dávku

pytel suchého krmiva hills se zvýrazněnou tabulkou doporučeného dávkování

Nikdy není vhodné psa překrmovat, takže dbejte na to, aby byla podávaná dávka krmiva ideální z hlediska tělesné hmotnosti a zdravotních potřeb psa. Nejlepším zdrojem informací a rad je veterinář. Obecně se ovšem také můžete seznámit s pokyny ohledně krmení, které jsou uvedeny na zadní straně obalu krmiva pro psy.

2

Postupujte podle tohoto sedmidenního harmonogramu pro změnu krmiva

Po určení správné dávky postupně snižujte množství stávajícího (starého) krmiva pro psy a současně zvyšujte množství nového krmiva. Krmivo můžete podávat smíchané v misce nebo odděleně ve dvou miskách vedle sebe. Mějte se psem trpělivost. Pokud to vypadá, že pes na přivyknutí změně potřebuje více času, prodlužte harmonogram o další den či dva.

změna krmiva pro psa, 1. a 2. den
1. a 2. DEN
změna krmiva pro psa, 3. a 4. den
3. a 4. DEN
změna krmiva pro psa, 5. a 6. den
5. a 6. DEN
změna krmiva pro psa, 7. den
7. DEN
3

V případě potřeby přidejte pro vylepšení konzervované krmivo.

pes žere z misky, vedle je konzerva krmiva hill's

Někteří psi jsou tvrdohlavější než jiní. Přestože to není nutné, může být pro psa přidání trochy mokrého krmiva správnou motivací. Dbejte na to, abyste u veterináře ověřili správné dávkování, aby měl pes uspokojenou potřebu denního kalorického příjmu.