Sluneční brýle pro psy: Potřebují si psi chránit oči?

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

My lidé na sluneční brýle spoléháme. Abychom si chránili oči před škodlivým UV zářením, které, jak uvádí Světová zdravotnická organizace, může i mimo jiné způsobovat rakovinu, šedý zákal a makulární degeneraci.

Ale váš chlupáč nejspíš tráví na slunci stejně - nebo ještě více - času než vy, ať už mluvíme o každodenní procházce, nebo dovádění v parku. Znamená to, že potřebují sluneční brýle i psi? V našem článku naleznete vše, co potřebujete vědět o slunečních brýlích pro vašeho zvířecího parťáka - od výhod až po výběr nejlépe padnoucího modelu.

Potřebují psi sluneční brýle?

Bylo by sice zábavné vídat psy s nejrůznějšími styly slunečních brýlí, ale pro psy není taková ochrana očí úplně nutná.

Proč? UV záření psům neškodí tolik jako lidem. Podle serveru The Weather Channel psi nežijí dost dlouho na to, aby se na jejich očích mohlo projevit poškození spojené s UV zářením tak jako u lidí. A některá psí plemena mají strukturu tváře, která jim přirozeně stíní oči před sluncem, aby za jasných dnů lépe viděla.

Jak by vašemu mazlíčkovi prospěly sluneční brýle

Že nejsou sluneční brýle pro psy nezbytné, ještě neznamená, že nemají své výhody. U starších psů s šedým zákalem, rozmazaným viděním nebo některými očními vadami můžou sluneční brýle pomoct zaostřit zrak, aby byl pro zvíře pobyt venku bezpečnější a zábavnější.

Sluneční brýle pro psy: Tipy a triky

Sluneční brýle pro psy se značně liší od těch pro lidi. Jejich tvar odpovídá psí tváři, nikoli lidské. Pokud tedy hledáte vhodný model pro svého oblíbeného chlupáče, zaměřte se na brýle vyrobené speciálně pro psy, ne pro lidi.

Tak co? Pořád ještě přemýšlíte, že psovi sluneční brýle pořídíte? V tom případě byste měli myslet na následující body:

 • Najděte správnou velikost na tvář psa: Psí brýle se prodávají v nejrůznějších tvarech a velikostech, aby dobře padly všem plemenům - od dvou až po sto kilo. Před koupí brýlí psovi buď změřte hlavu, nebo ho vezměte s sebou, aby si je v obchodě vyzkoušel.
 • Pořiďte mu brýle na šňůrce: Aby psovi nové brýle dobře seděly na nose (nehledě na to, jak se bude vrtět nebo skákat), měli byste mu pořídit brýle na šňůrce nebo s páskem kolem hlavy.
 • Mějte trpělivost: Chvíli to potrvá, než psa naučíte nový doplněk nosit, obzvlášť pokud už je starší. Ať si na brýle zvyká pomalu: Vždy mu je nasaďte na krátkou dobu, potom je sundejte a nabídněte mu za odměnu lákavý pamlsek nebo hračku. Pravidelně s brýlemi trénujte a neustále dobu nošení prodlužujte, dokud nebude připraven v brýlích vyrazit do světa.

Potřebují psi sluneční brýle? Ne. Ale i tak se můžou hodit - a když už nic jiného, tak je s nimi rozhodně o zábavu postaráno. Ať chcete psovi pomoct lépe vidět za slunných dnů, nebo se s ním chlubit před sousedy, sluneční brýle představují skvělou volbu. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně správné ochrany očí nebo vám dělají oči vašeho psa starosti, rozhodně o tom promluvte s veterinářem. Ten vám pomůže určit, jestli se pes nachází v rizikové skupině a jestli potřebuje ochranu očí. Navíc vám může poradit, co lze pro zdravé oči udělat.

Contributor Bio

Erin Ollila

Erin Ollila věří v sílu slov a to, jak může sdělení informovat, ale i transformovat cílové posluchače. Její texty naleznete na různých internetových stránkách i v tisku. Patří mezi ně rozhovory, ghostwriting, blogové příspěvky a kreativní literatura faktu. Erin je blázen do SEO a všeho souvisejícího se sociálními médii. Má magisterský titul z kreativního psaní na Fairfield University. Můžete ji kontaktovat na Twitteru @ReinventingErin nebo o ní zjistit více na http://erinollila.com.

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Dog Food with Beef

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken je vytvořeno k podpoře svaloviny a zdraví životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.<br>.
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Dog Food with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ kuře je vytvořeno k podpoře svaloviny a životně důležitých orgánů. S přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • Hill's® Science Diet® Adult Perfect Weight Chicken & Vegetable Entrée dog food

  <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.