DIY hračky pro psy

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Na půdě se vám hromadí vyřazené hračky a oblečení, z něhož už děti vyrostly. (Jednou je přece někomu dáte, že?) A váš pes přitom neustále potřebuje nové a někdy drahé hračky. Je možné něco z toho haraburdí, co máte doma, využít k výrobě vlastních hraček pro vaše milované štěně?

Projděte si pět nápadů, jak můžete snadno proměnit staré a vyřazené dětské věci ve hračky pro psa.

Pohodlná postýlka

Dopřejte psovi dokonalé místečko na odpoledního šlofíka - vyndejte z dětské postýlky matraci a udělejte z ní psovi pelíšek. Dětské postýlky mají ideální velikost matrace a představují dobrou alternativu k drahým, zbrusu novým pelechům. Matraci můžete zakrýt napínacím prostěradlem nebo vám poslouží podomácku vyrobená verze - potřebujete jen 2 metry libovolné látky, nažehlovací pásky, žehličku a samolepicí suchý zip. A neodolatelný pelíšek je na světě!

Zrádná překážková dráha

Postavte si na dvorku vlastní agility kurz. Stačí vám staré plovací nudle, obruč a tunel. Plovací nudle a obruče můžete použít jako překážky, přes nebo skrze které bude pes skákat, kartonová krabice beze dna poslouží jako originální tunel. Překážková dráha zároveň představuje skvělou příležitost k tréninku. Psa můžete naučit gesta a povely, zatímco si užívá zábavy a pohybu.

Chihuahua puppy play game with rope toy in woman hand on a green grass

Hlučné kousadlo

Ani ne za pět minut si zvládnete vyrobit neodolatelnou praskavou hračku pro štěně. Stačí vám prázdná plastová láhev a staré dětské ponožky. Musíte jen strčit láhev do ponožky a zavázat otvor provázkem nebo šňůrkou. Pokud je látka tenká, dejte láhev do tří nebo čtyř ponožek, abyste ji dostatečně izolovali. Kdyby láhev vylezla, mohla by se rozbít nebo prasknout a váš pes by se mohl poranit o ostré hrany.

Odolný provaz na přetahovanou

Rozstříhejte dvě košile, z nichž vaše dítě vyrostlo (nebo je beznadějně umazalo), a vyrobte si pletený uzel na přetahování. BarkPost nabízí návod, podle něhož budete s projektem hotovi natošup!

Nový kamarád na tulení

Rozstřihněte jednoho z vyřazených plyšáků vašeho dítěte, vyjměte plyš a pak ho znovu sešijte. Váš pes tak bude mít kamaráda, který mu bude dělat společnost a tulit se s ním. A vy si nemusíte dělat starosti, že budete nacházet plyš po celém domě. Při výběru plyšáka se vyhýbejte všemu, na čem by se pes mohl potenciálně udusit, např. knoflíkům a štítkům.

Je to sice zábava nechat se unášet kreativitou a najít nové využití pro staré dětské věci (a vaše peněženka zajásá), ale v první řadě byste měli vždy myslet na bezpečnost. Nechcete přece, aby se štěně o nově využitý předmět zranilo, ať už se jedná o cokoli. Tak třeba když pes roztrhá plyšáka a sežere z něj plyš, může to způsobit střevní problémy a vést k operaci. Při kousání tvrdých plastových hraček (např. panenek nebo kostek) si pes zase může zlomit zub. Pokud máte obavy, že pes pozřel něco, co neměl, nebo se zranil při žvýkání něčeho nevhodného, zavolejte hned veterináře. V časopise Veterinary Practice News se několikrát objevil rozhovor s veterináři,  kteří museli pacientovi ze žaludku chirurgicky odstranit všechno možné, od golfových míčků po dveřní pant. Nedopusťte, aby se to stalo i vašemu psovi!

S trochou kreativity a selského rozumu můžete proměnit staré hračky vašeho dvounohého dítěte v nové oblíbence pro vašeho čtyřnohého mazlíčka. A ještě na tom ušetříte. Dbejte však na to, aby váš pes věděl, které hračky teď patří jemu a které má nechat na pokoji. Že vaše děti pár starých plyšových zvířat vyřadily, ještě neznamená, že si pes může přivlastnit všechny plyšáky v domě. S trochou času a tréninku mezi nimi začne rozlišovat. Tak se pusťte do tvorby a pak si můžete se svým oblíbeným chlupatým přítelem zadovádět!

O autorce

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy  je spisovatelka na volné noze v Erie (Pensylvánie). Má fenku goldendoodla jménem Maddie, která s sebou v tlamě všude nosí staré plyšáky.

Související výrobky