Jak a kdy krmit vaše štěně

Publikováno
min čtení

Je důležité krmit štěně správným množstvím potravy ve správných intervalech.

Vaše štěně bude potřebovat správné množství živin, aby vyrostlo ve zdravého psa.

Pro zdraví vašeho štěněte je nezbytně nutné pravidelně sledovat jeho zdravotní stav a podle toho upravovat množství podávaného krmiva.

Chcete-li dbát na zdraví svého štěněte, doporučuje vám Hill´s následující cyklus jednoduchých kroků:

  • Zvažte své štěně.
  • Podávejte mu krmivo podle návodu ke krmení a doporučení veterináře.
  • Provádějte hodnocení fyzické kondice svého štěněte pomocí našeho on-line grafu pro sledování růstu. Stačí zadat datum, hmotnost vašeho mazlíčka a pomocí jezdce můžete nastavit skóre kondice svého štěněte.
  • Upravte adekvátně množství podávaného krmiva podle růstu štěněte.

* Štěňata velkých plemen, jejichž hmotnost v dospělosti přesahuje 25 kg, mají velmi specifické nutriční požadavky k zajištění zdravého vývoje kostí a kloubů.

Změna krmení:

Pokud se svým štěnětem přecházíte na krmivo Hill´s Science Plan Puppy, provádějte změnu v průběhu 7 denního období.

Přimíchávejte do původní stravy štěněte stále větší část nového krmiva a na konci období bude dostávat již pouze nové krmivo Science Plan. Poté už si bude moci plně vychutnávat chuť a přínosy kvalitní výživy, kterou poskytují krmiva Science Plan Puppy.

Vy a Váš veterinář:

Váš veterinář je nejlepším zdrojem informací o zdraví a kondici Vašeho štěněte. Požádejte svého veterináře, aby Vám poskytoval pravidelná doporučení ohledně hmotnosti Vašeho štěněte, neboť dosažením a udržováním ideální tělesné hmotnosti svého mazlíčka snížíte nejen určitá zdravotní rizika, ale Vaše štěně si bude moci užít energičtější, delší a zdravější život.

Zeptejte se svého veterináře, který z těchto tří způsobů krmení je pro Vaše štěně nejlepší:

Svobodná volba: Vaše štěně má krmivo neustále k dispozici.
Časově omezené krmení: Vaše štěně má krmivo k dispozici po určitou omezenou dobu.
Krmení ve stanovených intervalech: Vaše štěně má k dispozici odměřené množství krmiva každý den vždy v určitých časech.

Voda: Vaše štěně musí mít neustále k dispozici dostatečnou zásobu pitné vody. Pokud nebude mít delší dobu vodu k pití, může být ohroženo jeho zdraví.

Pamlsky a pochoutky: Přestože byste svému štěňátku rádi dali zbytky od stolu, nedodávají mu správně vyvážené živiny. Snažte se pamlsky šetřit. Pokud jich budete dávat příliš mnoho, může dojít k nárůstu tělesné hmotnosti štěněte nebo nutriční nerovnováze.

Další krok: Jakmile váš pes dosáhne dospělosti, změní se i jeho nutriční potřeby. Bude muset přejít na krmivo pro dospělá zvířata, které mu poskytne specifické vitamíny a minerály v rovnováze, která je adekvátní pro jeho věk a velikost plemene. Přesně to krmiva Hill's Science Plan dokážou. Produktová řada zaměřená na jednotlivé fáze života udrží vašeho psa po celý život ve skvělém zdravotním stavu, bez ohledu na plemeno nebo životní styl.

Související články

Související výrobky