Adopce dospělé kočky

Published by
min čtení

U dospělé kočky lze snadno ihned získat představu o jejím temperamentu. Kotě se může v mládí chovat určitým způsobem a v průběhu dospívání může dojít k významné změně jeho chování (ne vždy k lepšímu). Osobnost dospělé kočky je více neměnná a veškeré její povahové rysy a způsoby budete moci odhadnout na základě její interakce s pracovníky útulku.

Pomalu a opatrně

Méně práce je další důvod, proč dát přednost dospělé kočce před kotětem. Abychom koťatům zajistili dostatek podnětů a vyhnuli se problémům, je nutné věnovat jim velkou míru pozornosti. Dospělá kočka bude pravděpodobně mnohem jednodušší volbou pro majitele, který nemá dostatek času či energie na zajištění zábavy pro kotě.

Dospělé kočky se jen zřídka nachází v útulcích kvůli problémům s nimi samotnými nebo s jejich osobností. Nejčastěji je důvodem změna životních podmínek jejich majitele nebo výskyt alergie v domácnosti, kde původně žily. Obvykle se jedná o přátelské, socializované kočky, které se rády stanou součástí nové rodiny.

Osobnost

Při adopci kočky je vhodné nejprve hledat typ osobnosti shodující se s Vaším. Pracovníci útulku Vám ochotně poskytnou informace o temperamentu kočky, kterou chcete adoptovat. Také Vám sdělí, zda dobře vychází s jinými zvířaty nebo upřednostňuje osamělost. Také se dozvíte, zda na Vás bude silně fixovaná nebo naopak více bezstarostná. Chcete-li si novou kočku pořídit do domácnosti, ve které již žijí jiné kočky či psi, vyberte si kočku, která již dříve žila společně s jinými zvířaty. Bez ohledu na svoji minulost se každá kočka bude cítit lépe v dobré domácnosti než v útulku.

Seznamte se

Zařiďte, abyste s kočkou, kterou chcete adoptovat, mohli strávit určitý čas o samotě. Požádejte pracovníky útulku, zda není k dispozici klidné místo mimo chovný prostor, kde byste mohli být společně s vybranou kočkou. Pobyt v útulku může být pro kočku velmi stresující a nahánět jí strach, proto může chvíli trvat, než se zklidní a dá možnost vyniknout své skutečné osobnosti.

Ve většině útulků již bude kočka po pečlivé zdravotní prohlídce, pravděpodobně bude mít všechna potřebná očkování a bude sterilizovaná. Přesto však kočku znovu pečlivě prohlédněte od čumáku k ocasu a pokuste se všimnout jakýchkoli problémů, které by mohly souviset s jejím zdravotním stavem.

Pečlivá kontrola všech informací

V některých útulcích je třeba při adopci podepsat smlouvu. Ujistěte se, že jste celou smlouvu pečlivě přečetli. Smlouva může obsahovat požadavky, jako například nemožnost věnovat kočku jiné osobě jako dárek. Pokud máte v úmyslu kočku darovat, umožněte jejímu budoucímu majiteli návštěvu útulku a účast na adopci.

Obecně platí, že je nejlepší vybrat si kočku či kočky, ke kterým cítíte největší náklonnost. Hodně štěstí a gratulujeme k novému přírůstku do Vaší rodiny.

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.