Velký průvodce adopcí dospělé kočky

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

U dospělé kočky lze snadno ihned získat představu o jejím temperamentu. Kotě se může v mládí chovat určitým způsobem a v průběhu dospívání může dojít k významné změně jeho chování (ne vždy k lepšímu). Osobnost dospělé kočky je více neměnná a veškeré její povahové rysy a způsoby budete moci odhadnout na základě její interakce s pracovníky útulku.

Pomalu a opatrně

Méně práce je další důvod, proč dát přednost dospělé kočce před kotětem. Abychom koťatům zajistili dostatek podnětů a vyhnuli se problémům, je nutné věnovat jim velkou míru pozornosti. Dospělá kočka bude pravděpodobně mnohem jednodušší volbou pro majitele, který nemá dostatek času či energie na zajištění zábavy pro kotě.

Dospělé kočky se jen zřídka nachází v útulcích kvůli problémům s nimi samotnými nebo s jejich osobností. Nejčastěji je důvodem změna životních podmínek jejich majitele nebo výskyt alergie v domácnosti, kde původně žily. Obvykle se jedná o přátelské, socializované kočky, které se rády stanou součástí nové rodiny.

Osobnost

Při adopci kočky je vhodné nejprve hledat typ osobnosti shodující se s Vaším. Pracovníci útulku Vám ochotně poskytnou informace o temperamentu kočky, kterou chcete adoptovat. Také Vám sdělí, zda dobře vychází s jinými zvířaty nebo upřednostňuje osamělost. Také se dozvíte, zda na Vás bude silně fixovaná nebo naopak více bezstarostná. Chcete-li si novou kočku pořídit do domácnosti, ve které již žijí jiné kočky či psi, vyberte si kočku, která již dříve žila společně s jinými zvířaty. Bez ohledu na svoji minulost se každá kočka bude cítit lépe v dobré domácnosti než v útulku.

Seznamte se

Zařiďte, abyste s kočkou, kterou chcete adoptovat, mohli strávit určitý čas o samotě. Požádejte pracovníky útulku, zda není k dispozici klidné místo mimo chovný prostor, kde byste mohli být společně s vybranou kočkou. Pobyt v útulku může být pro kočku velmi stresující a nahánět jí strach, proto může chvíli trvat, než se zklidní a dá možnost vyniknout své skutečné osobnosti.

Ve většině útulků již bude kočka po pečlivé zdravotní prohlídce, pravděpodobně bude mít všechna potřebná očkování a bude sterilizovaná. Přesto však kočku znovu pečlivě prohlédněte od čumáku k ocasu a pokuste se všimnout jakýchkoli problémů, které by mohly souviset s jejím zdravotním stavem.

Pečlivá kontrola všech informací

V některých útulcích je třeba při adopci podepsat smlouvu. Ujistěte se, že jste celou smlouvu pečlivě přečetli. Smlouva může obsahovat požadavky, jako například nemožnost věnovat kočku jiné osobě jako dárek. Pokud máte v úmyslu kočku darovat, umožněte jejímu budoucímu majiteli návštěvu útulku a účast na adopci.

Obecně platí, že je nejlepší vybrat si kočku či kočky, ke kterým cítíte největší náklonnost. Hodně štěstí a gratulujeme k novému přírůstku do Vaší rodiny.

Související články

 • Vybíráme kotě: Na co se ptát majitele vrhu

  Jednoduché tipy, jak si vybrat kotě z vrhu a na co se ptát majitele. Tyto otázky vás povedou dobře.
 • Výběr nového kotěte: Kde hledat

  Přemýšlíte nad pořízením kotěte? Přečtěte si, kde k jednomu přijít – ať už chcete hledat mezi opuštěnými zvířaty nebo u chovatelů čistokrevných koček.
 • Kočka sama doma: jak dlouho je to bezpečné?

  Dělá vám starost, že necháváte kočku doma samotnou? Podle toho, zda se jedná o kotě nebo starší kočku a v závislosti na vztahu mezi ní a vámi se můžete rozhodnout, jak dlouho může kočka zůstat doma sama.
 • Kočky a pěstounství: Jak na to

  Chcete nabídnout kočkám nebo koťatům náhradní domov? Zjistěte, co obnáší. Přečtěte si užitečné rady od zkušené kočičí náhradní mámy.

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's<sup>TM </sup><span class='nowrap'>Science Plan</span><sup>TM </sup><span class='nowrap'>Optimal Care</span> je vytvořeno tak, aby podporovalo optimální kondici a je obohaceno o klinicky ověřené antioxidanty, kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.<br><ul><li>Udržuje pevnou svalovinu a ideální tělesnou hmotnost.</li><li>Kontrolovaná hladina minerálních látek k podpoře zdravých močových cest.</li><li>Vysoce stravitelné ingredience pro optimální absorpci živin.</li><li>100% záruka kvality, konzistence a chuti garantována.  </li></ul>
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat kuřecí je určeno pro kočky trvale žijící v bytě nebo domě. Je vytvořeno s přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem – kapsička

  Mějte šťastnou kočku díky kapsičkám Hill's ™<span class='nowrap'>Science Plan™</span> Tender Chunks in Gravy s kuřetem. Každá kapsička obsahuje kompletní krmivo s vyváženou kombinací vitamínů a minerálů k udržení dobrého zdraví Vaší kočky.<br>
  Zjistit více »
 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s jehněčím

  Krmivo Hill's<sup>TM </sup><span class='nowrap'>Science Plan</span><sup>TM </sup><span class='nowrap'>Optimal Care</span> je vytvořeno tak, aby podporovalo optimální kondici a je obohaceno o klinicky ověřené antioxidanty, kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.<br><ul><li>Udržuje pevnou svalovinu a ideální tělesnou hmotnost.</li><li>Kontrolovaná hladina minerálních látek k podpoře zdravých močových cest.</li><li>Vysoce stravitelné ingredience pro optimální absorpci živin.</li><li>100% záruka kvality, konzistence a chuti garantována.  </li></ul>
  Zjistit více »