Letní horké počasí  

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Teplé letní počasí a sluneční paprsky nám všem mohou po dlouhé zimě dodat potřebnou energii, ale spousta mazlíčků bude potřebovat zvláštní péči, abychom měli jistotu, že si teplé počasí bezpečně užijí.

Spálení od slunce

Jakékoli místo na kůži s tenkou vrstvou srsti je vystaveno riziku spálení od sluníčka. Nepředpokládejte, že budou Vaši mazlíčci rozumní – mnozí v horku ani nevyhledají stín. Mohou se spálit na čumáku a případné popraskání kůže je pro ně ještě nebezpečnější.

Náchylnější ke spálení jsou také psi s bílou srstí, krátkosrstá plemena a čerstvě umytí a vyčesaní psi. Nejlepší je nechat je v době největšího horka uvnitř v domě. Namažte svému psovi uši opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem, který je vhodný například pro děti, abyste zabránili jejich spálení od slunce.

V horkém počasí může všechny psy postihnout také úpal, ovšem nejnáchylnější jsou velmi mladí psi, starší psi a plemena s krátkým čenichem. Úpal se projevuje nadměrným těžkým dýcháním a může dojít i ke kolapsu. Každopádně vyžaduje urgentní ošetření u veterináře. Abyste úpalu zamezili, ujistěte se, že má pes v zahradě dostatek stínu a snažte se jej v horkém počasí příliš neutahat cvičením.

Zajišťujte pitný režim

Nejspíš to ani není třeba připomínat, ale vždy svému psovi v tomto ročním období poskytujte dostatek čerstvé pitné vody. Krmivo v konzervě se může rychle zkazit a přilákat mušky, pokud jej necháte déle venku v teplém počasí. Možná byste měli zvážit podávání granulátu.

Důkladně sledujte hmotnost svého psa. Někteří psi tráví více času venku a potřebují tak větší dávky krmiva. Ale jakmile se venku výrazně oteplí, jejich aktivita se sníží a klesne i jejich potřeba žrát.

Užívání léta

V dlouhých letních dnech si Váš pes bude chtít neustále hrát venku! Naštěstí existuje bezpočet možností, jak si léto užít.

  • Plavání: Spousta psů vodu miluje a brouzdaliště představuje skvělý způsob, jak se s horkým počasím vypořádat. Jezera a moře jsou výbornými místy, kde si se svým psem můžete hrát, házet mu předměty a plavat. Jen se ujistěte, že se Váš pes může snadno dostat z vody ven a nejsou kolem příkré břehy. Někteří psi se vody bojí nebo se v ní chtějí jen brouzdat. Pokud vidíte, že si pes není jistý nebo váhá, nenuťte jej dále do vody. Jestliže však do vody s radostí skočí a ihned začne předvádět svůj osobitý plavecký styl, nechte jej, ať si zážitek vychutná. Jen po plavání sledujte, zda příliš dlouho neotřepává hlavu nebo se nesnaží škrábat v uších. Mohlo by jít o příznak ušní infekce. Pokud pes plave v bazénu s vodou ošetřenou chlórem, opláchněte mu srst od chlóru a důkladně jej osušte.
  • Turistika: Pokud si s Vámi Váš pes rád vyšlápne, klidně se na túru vydejte. Mějte však na paměti, že dlouhé vycházky po nerovném povrchu jsou pro tlapky Vašeho psa namáhavé. Nejprve vyrážejte na kratší túry a postupně můžete jejich délku prodlužovat. Pamatujte, že je třeba občas zastavit kvůli odpočinku a dávejte psovi často napít vody. Existuje i několik druhů malých psích misek na vodu, které se dají složit do plochého tvaru a ze kterých můžete dát svému psovi na výletě napít.

Ať již Váš pes tráví spoustu času venku, nebo má možnost projít se přírodou jen občas, uvádíme zde několik tipů pro jeho bezpečí.

  • Poskytujte mu spoustu čerstvé vody a ujistěte se, že si může odpočinout v chládku na stinném místě.
  • Často mu kontrolujte tlapky, protože se mu mezi polštářky mohou zachytit kousky asfaltu nebo štěrku.
  • Trávník – nestříkejte jej pesticidy, pokud na něm se svým psem cvičíte.
  • Ujistěte se, že má Váš pes obojek a známku s Vaším jménem a adresou pro případ, že by se ztratil. Ve Spojeném království to vyžaduje zákon.

Související články

Související výrobky