Vůdce smečky – Vy nebo Vaše štěně?

Published by
min čtení

Kdo je vůdcem smečky

Vůdce smečky?

Psi jsou smečková zvířata a potřebují mít vůdce. V tomto případě jste vůdcem Vy. Nastavení určitých pravidel brzy pomůže štěněti cítit se bezpečně a pomůže vytvoření pouta mezi Vámi. Je nutné, aby si Vše štěně myslelo, že jste Vy a Vaše rodina v hierarchii smečky nad ním. Následující pravidla Vám pomůžou toto vytvořit:

 

Způsoby při stolování

V divočině vůdce smečky vždy jedl jako první. Vaše štěně to bude uznávat, ale musíte tento zvyk upevnit. Čas krmení štěněte by měl být odlišný od doby Vašeho stolování. Když dáváte štěněti kousky jídla, když zrovna jíte, bude si myslet, že to je normální a bude velice obtížné, odnaučit jej aby vás obtěžovalo. Může Vám to zkomplikovat život, zejména když máte návštěvu. Více informací najdete v článku o Základních pravidlech krmení

 

Mravy týkající se postele

Vůdce má vždy nejlepší místo na spaní, takže štěně potřebuje vědět, že Vaše postel je zakázané území. Jestliže jej začnete pouštět na a do postele, už jej z ní nikdy nedostanete. Štěně se stane velmi teritoriální a bude si myslet, že postel je jeho území.

Není vždy v centru pozornosti

Jako vůdce smečky, Vaše štěně potřebuje respektovat Vás a potřebuje být nějaký čas samo. Jestliže si to štěně neujasní, bude si myslet, že chcete aby účastnilo všeho co děláte, dokonce vás bude doprovázet i na místa, kde byste jej raději nechtěli mít. Pomozte mu zvyknout si, že se okolo něj nebude skákat, nechte jej stranou po dobu 20 minut až půl hodiny, kdy mu nebudete věnovat vůbec žádnou pozornost. Zní to krutě, ale mělo by si zvyknout, že mu nestojíte za zády a nepotřebujete jej.

Související články

Související výrobky

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light s kuřetem je vytvořeno pro udržení optimální hmotnosti. S přídavkem klinicky prokázaných antioxidantů a L-karnitinem k podpoře spalování tuků. 
 • Science Plan™ Canine Adult Perfect Weight Medium

  <p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Perfect Weight má unikátní směs ingrediencí a nízký obsah tuku. Krmivo pro dosažení zdravé váhy vašeho psa a jeho delší život.  
 • VetEssentials™ NeuteredDog Medium

  <p>Revoluční výživa, u níž je prokázáno, že pomáhá psům po kastraci udržet optimální kondici a zdraví. S vysokým obsahem antioxidantů k podpoře imunitního systému a se skvělou chutí, kterou bude váš pes milovat.  </p><p> </p>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p></p><ul><li>Redukce váhy bez strádání – 96 % psů zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 90 % psů program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu pes po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere. <br></li></ul><p><br><b>Více informací a doporučení, co je pro Vašeho psa nejlepší, získáte od svého veterináře.</b></p><p></p>