Jak si vybudovat zdravý vztah se štěnětem: Klíčem jsou jasná a konzistentní pravidla

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kdo je vůdcem smečky

Vůdce smečky?

Psi jsou smečková zvířata a potřebují mít vůdce. V tomto případě jste vůdcem Vy. Nastavení určitých pravidel brzy pomůže štěněti cítit se bezpečně a pomůže vytvoření pouta mezi Vámi. Je nutné, aby si Vše štěně myslelo, že jste Vy a Vaše rodina v hierarchii smečky nad ním. Následující pravidla Vám pomůžou toto vytvořit:

 

Způsoby při stolování

V divočině vůdce smečky vždy jedl jako první. Vaše štěně to bude uznávat, ale musíte tento zvyk upevnit. Čas krmení štěněte by měl být odlišný od doby Vašeho stolování. Když dáváte štěněti kousky jídla, když zrovna jíte, bude si myslet, že to je normální a bude velice obtížné, odnaučit jej aby vás obtěžovalo. Může Vám to zkomplikovat život, zejména když máte návštěvu. Více informací najdete v článku o Základních pravidlech krmení

 

Mravy týkající se postele

Vůdce má vždy nejlepší místo na spaní, takže štěně potřebuje vědět, že Vaše postel je zakázané území. Jestliže jej začnete pouštět na a do postele, už jej z ní nikdy nedostanete. Štěně se stane velmi teritoriální a bude si myslet, že postel je jeho území.

Není vždy v centru pozornosti

Jako vůdce smečky, Vaše štěně potřebuje respektovat Vás a potřebuje být nějaký čas samo. Jestliže si to štěně neujasní, bude si myslet, že chcete aby účastnilo všeho co děláte, dokonce vás bude doprovázet i na místa, kde byste jej raději nechtěli mít. Pomozte mu zvyknout si, že se okolo něj nebude skákat, nechte jej stranou po dobu 20 minut až půl hodiny, kdy mu nebudete věnovat vůbec žádnou pozornost. Zní to krutě, ale mělo by si zvyknout, že mu nestojíte za zády a nepotřebujete jej.

Související články

Související výrobky