Výběr nového kotěte: Kde hledat

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Ve Spojených státech končí každý rok zhruba 3,4 milionu koček v útulku. 37 % z nich někdo adoptuje, 41 % je utraceno a méně než 5 % představují zaběhlé kočky, které jsou navráceny majiteli. Než dojde k adopci, je důležité se zamyslet nad tím, jaké vás čekají povinnosti. A samozřejmě musíte vědět, kde kotě sehnat.Basket full of grey and white kittens

Mám si pořizovat kotě?

Přinést si domů kotě znamená velkou zodpovědnost. Proto, než se k něčemu zavážete, byste měli zvážit následující otázky:

 • Je můj domov na kotě připravený? Kotě bude chtít prozkoumat každý centimetr svého nového domova – poleze na regály, prošmejdí těsné prostory a bude si hrát se vším, k čemu se dostane. Musíte být ochotní a schopní se přizpůsobit, aby nebylo ohroženo ani kotě, ani váš domov.
 • Je moje rodina na kotě připravená? Možná kotě přinesete do domova s malými dětmi nebo jinými mazlíčky. Malé děti, které ještě nikdy s domácími zvířaty nebyly v kontaktu, nemusí chápat, jak se k nim mají chovat. Pokud vaše děti žadoní, abyste si pořídili kotě, je důležité tak neučinit, jen abyste od nich měli klid. Nejdřív byste si měli být jistí, že jste vy a vaše děti na nové povinnosti připraveni. Děti sice možná slíbí, že budou kočku krmit, pečovat o ni a uklízet po ní, ale to vy budete muset první děti naučit, jak se o kotě správně starat.
 • Musíte brát zřetel na další mazlíčky? Pokud už doma nějaká zvířata máte, může chvíli trvat, než si na nového člena rodiny zvyknou. Seznamujte je pomalu a nenechávejte je o samotě, dokud nebudete mít jistotu, že se jim nic nestane. Pamatujte, že jsou současní mazlíčci zvyklí mít veškerou vaši pozornost pro sebe, a tak se můžou s ohledem na vás a váš domov chovat teritoriálně. Je tudíž důležité, abyste ostatním mazlíčkům prokazovali pořád stejnou míru náklonosti jako dosud. Tím jim změnu usnadníte.
 • Můžu s kotětem trávit dost času? Koťata jsou miniaturní, chlupatá klubka energie. Vždy si ráda pohrají a blíže vás poznají. Když je necháte příliš často samotná, existuje větší pravděpodobnost, že se u nich v budoucnu objeví problémové chování. Potřebují hromadu pohybu, výchovy a času, aby si k vám vytvořila vztah.
 • Mám na výchovu nového kotěte trpělivost? Dále byste se měli zamyslet, jestli máte dost trpělivosti na to, abyste kotě vychovali. Stejně jako dítě vyžaduje i kotě mnoho pozornosti a musíte ho naučit, jaké chování nehodláte tolerovat. Ujistěte se, že máte trpělivost kotě naučit třeba neskákat na nábytek, kam chodit na toaletu nebo kde si brousit drápky.
 • Můžu si péči o kotě dovolit? Když se rozhodnete adoptovat kotě, jedná se o dlouhodobý závazek. Začíná sterilizací či kastrací, očkováním a čipováním, dále pokračuje roky krmení, steliva a pravidelných návštěv veterináře. A patří k němu i cena léčby, pokud se u zvířete v budoucnu vyskytnou zdravotní problémy. Pokud si musíte hlídat výdaje, projděte si na stránkách ASPCA seznam nákladů spojených se zvířecí péčí.
 • Jaké kotě si mám pořídit? Načtěte si o různých plemenech, než učiníte finální rozhodnutí. Zvažte, kolik času mu budete moct věnovat, kolik máte prostoru, jestli máte alergie a jaký vedete životní styl.

Volba správné kočky pro vaši rodinu

Každý rok bývá v prvních 6 měsících po adopci 7 až 20 % psů a koček vráceno do útulku. Když vyberete vhodného společníka pro vás a vaši rodinu, hned tato čísla snížíte a budete mít s novou kočkou lepší vztah. Pokud si nejste jistí, jaká kočka by mezi vás zapadla nejlépe, nechte si poradit. Studie ukazují, že majitelé, kteří po adopci hledají pomoc nebo se poradí s rodinou, přáteli či veterinářem, mají třikrát větší šanci, že si mazlíčka nechají.

Kde kotě pořídit

Zvířecí útulky, záchranné stanice a spolky na ochranu zvířat jsou plné láskyplných zdravých koček a koťat, která touží nalézt dobrý domov. Informujte se o útulcích ve vašem městě, abyste našli to pravé kotě pro vás. Veterinář vám také může doporučit místní záchranné organizace. Počítejte s tím, že vás možná požádají o domovní prohlídku. Mnoho z nich se chce ujistit, že kotěti poskytnete dobrý domov. Pokud chcete čistokrevné kotě, poproste veterináře, aby vám doporučil místního chovatele.

Ať se rozhodnete přinést domů jakékoli kotě, především s ním zacházejte se stejnou láskou a péčí jako se členy rodiny.

Související články

Související výrobky

 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's<sup>TM </sup><span class='nowrap'>Science Plan</span><sup>TM </sup><span class='nowrap'>Optimal Care</span> je vytvořeno tak, aby podporovalo optimální kondici a je obohaceno o klinicky ověřené antioxidanty, kvalitní bílkoviny a omega-3 mastné kyseliny.<br><ul><li>Udržuje pevnou svalovinu a ideální tělesnou hmotnost.</li><li>Kontrolovaná hladina minerálních látek k podpoře zdravých močových cest.</li><li>Vysoce stravitelné ingredience pro optimální absorpci živin.</li><li>100% záruka kvality, konzistence a chuti garantována.  </li></ul>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Hairball Indoor krmivo pro dospělé kočky s kuřetem

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat kuřecí je určeno pro kočky trvale žijící v bytě nebo domě. Je vytvořeno s přídavkem klinicky ověřených antioxidantů, kvalitních bílkovin a omega-3 mastných kyselin.
 • Hill's Science Plan Suché krmivo pro koťata

  Add copy here
 • HILL'S SCIENCE PLAN krmivo pro dospělé kočky s kuřetem – kapsička

  Mějte šťastnou kočku díky kapsičkám Hill's ™<span class='nowrap'>Science Plan™</span> Tender Chunks in Gravy s kuřetem. Každá kapsička obsahuje kompletní krmivo s vyváženou kombinací vitamínů a minerálů k udržení dobrého zdraví Vaší kočky.<br>