Kočky a Vánoce

Published by
min read

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kočky a svátky jdou někdy k sobě jako olej a voda. Kromě problémů se zajištěním bezpečnosti koček se také může stát, že zaneprázdněné rodiny budou kočky zanedbávat nebo že se jim v průběhu návštěv budou věnovat až příliš mnoho. V obou případech může být kočička neklidná a nervózní, což může vést k jejímu nežádoucímu chování. Ale nemusí to tak být. Následující text obsahuje pár nápadů, jak zajistit, aby svátky s kočkami byly klidné a zábavné pro vás i vaši kočičí společnici.

Připravte bezpečný prostor

Black and orange cat sleeping with head on blue pillow in front of Christmas décor.Vaše kočička musí mít možnost se někde ukrýt, aby se mohla uvolnit, když bude mít mumraje plné zuby. To platí zejména v případě, že budete organizovat večírky nebo že u vás budou přespávat hosté, které nezná. I když během svátků nebudete mít ve svém domě návštěvy, kočky znervózňuje každá změna v jejich prostředí. Stromek, který se náhle objeví v obývacím pokoji, může vzbuzovat více zvědavosti než cokoliv jiného, pokud ovšem musíte kvůli stromku změnit uspořádání nábytku, může taková změna vaši kočku stresovat.

Určete místnost nebo klidnou část domu, která bude vaší kočce sloužit jako útočiště během svátků, nejlépe v blízkosti jejího záchodku. Aby bylo místo pohodlné a příjemné, dejte jí tam její pelíšek a oblíbené hračky. Přesuňte tam i misky s krmivem a vodou, ale nedávejte je příliš blízko k záchodku. Snažte se zachovat normální režim vaší kočky: krmte ji a hrajte si s ní tak, jak je zvyklá, doporučuje Americká společnost pro prevenci krutosti na zvířatech (ASPCA).

Stanovte domovní řád

Pokud máte hosty, ujistěte se, že chápou, že bezpečný prostor vaší kočky je nedotknutelný. Každopádně dovolte hostům, aby komunikovali s vaší kočkou, bude-li sama chtí. Ale nenuťte ji, aby opouštěla svoje útočiště, pokud právě nemá náladu se s někým kamarádit. Jestliže budou na návštěvě děti, které vaši kočku neznají, musíte stanovit určitá základní pravidla toho, jak s ní mají zacházet. Když se vám začne zdát, že je kočka z hostů nervózní, vezměte ji do jejího úkrytu. Společenštější kočka by se mohla při svátečních akcích vydat na průzkum a opuštěné talíře s jídlem by se pro ni mohly stát dobrou svačinkou. Dohlédněte na to, aby jí hosté nedávali lidské jídlo, ani nenechávali své talíře bez dozoru, aby nedošlo k nežádoucímu ztloustnutí kočky během svátků.

Zapojte svoji kočičku do zábavy

Gray and black striped tabby with Santa hat on lies in middle of Christmas lights.Zde je několik nápadů, jak můžete zapojit svoji oblíbenou chlupatou přítelkyni do svých vánočních tradic:

  • Pořiďte jí novou hračku. Hračka pro kočky s vánoční tématikou vaši kočičku nejen zabaví, když budete potřebovat ozdobit stromek nebo zabalit dárky, ale bude také zábavné sledovat ji, jak si s ní hraje.
  • Vezměte ji na nákupy Vyhněte se šílenství akcí Black Friday a namísto toho si připravte hrnek horké čokolády, dejte si nohy v papučích nahoru a pozvěte svoji kočičku, aby vám zahřívala klín při svátečních nákupech na internetu.
  • Řekni sýr! Dostaňte svoji kočičku na rodinné vánoční přání. Pokud při pózování příliš nespolupracuje, jednoduše pořiďte snímek tak, aby na něm někde byla. Možná bude lépe spolupracovat, když zabalíte prázdnou krabici do dárkového papíru a umístíte ji někam, kam na ni může snadno vylézt. Pokud dobře snáší kostýmy, můžete ji také obléknout a vyfotit nějaké kočičí selfie, které pak můžete sdílet na sociálních sítích.
  • Nachystejte jí pod stromek dárek.  Možná se jí nakonec bude víc líbit balicí papír nebo krabice než dárek, který jí dáte, ale bude zábava sledovat, jak si hraje.

Ať se rozhodnete oslavit svátky s kočkami jakkoliv, je důležité, aby se vaše kočička necítila opomíjená nebo ignorovaná. Hlavně pamatujte, musíte jí nechat prostor pro situace, že by její prostředí bylo příliš hektické. Dodržováním těchto pokynů zajistíte, že kočky a svátky k sobě půjdou dobře.

Contributor Bio

Jean Marie Bauhausová

Jean Marie Bauhausová

Jean Marie Bauhausová je majitelka mazlíčků, bloggerka a spisovatelka z města Tulsa v Oklahomě, kde obvykle píše pod dohledem plného klínu chlupatých kamarádů.

Related products