Kočky a tekoucí voda  

Published by
min čtení

Některé kočky jsou opravdu vybíravé, pokud jde o čerstvou vodu. Celý den jim vyměňujete vodu v misce, ale když otočíte kohoutkem, hned přiběhnou a dožadují se čerstvého doušku. Proč je tekoucí voda tak láká?

Kočka někdy pije z misky jedině poté, co ji rozčeří tlapkou. Jindy zase neustále vylévá vodu z misky, aby ji mohla pít ze země. Nebo opatrně balancuje na okraji toalety, aby se mohla napít z mísy. A pokud vaše kočka žije venku, může dokonce před čerstvou vodou, kterou jí naléváte, dávat přednost špinavé dešťové vodě.

Co je příčinou tohoto podivného chování?

Proč jsou kočky tak vybíravé, když jde o vodu, nikdo s určitostí neví. Existuje však několik teorií. Jedna z nich říká, že mohou mít instinktivní nedůvěru k nehybné vodě. V přírodě kočka obvykle pije pouze tekoucí vodu, což ji pomáhá chránit se před onemocněními. Podle jiné teorie se kočka rychle naučí, že je dešťová voda nebo voda tekoucí z kohoutku obvykle chladnější.

Také je možné, že si kočka s vodou jednoduše ráda hraje. Převracení misky s vodou nebo chytání kapiček z kohoutku může být pro kočku skvělá hra, při které navíc uhasí žízeň.

Kočky nepotřebují příliš vody, zejména pokud se živí krmivem z konzerv nebo kapsiček, které jí obsahuje velké množství. Přesto však musíte zajistit, aby měla Vaše kočka neustále k dispozici čerstvou vodu.

Pití z misky

V pití z misky můžete kočku podpořit několika způsoby.

Zkuste přesunout misku s vodou na jiné místo, než má krmivo. Když má vodu vedle krmiva, může být vybíravá a hledat k pití jinou vodu.

Pokud máte za to, že Vaší kočce nevyhovuje teplota vody, zkuste do misky přidat několik kostek ledu.

Můžete také zkusit vyměnit celý obsah misky. Voda navíc chutná v každé misce jinak. Pokud má Vaše kočka plastovou misku, zkuste použít kovovou, keramickou nebo skleněnou. Jestliže kočka misku stále převrací, zkuste použít širší misku s pogumovaným dnem. Tento typ misky zhatí plány na převrácení i u nejzarputilejších koček.

K dispozici jsou také fontánky na pití určené speciálně pro kočky, které buď pumpují vodu stále dokola, nebo jsou aktivovány, když se kočka přijde napít. Tyto fontánky vyžadují přívod elektrické energie, takže je pro ně nutné najít místo blízko zásuvky.

Občas také můžete nechat kapat kohoutek, aby se z něj kočka mohla napít. Když je kočka dostatečně žíznivá, napije se z jakéhokoliv zdroje, ale za odměnu ji můžete občas nechat napít i z kapajícího kohoutku.

Související články

Související výrobky

 • Hill's® Prescription Diet® j/d® Feline

  <p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline j/d™ je klinicky ověřené krmivo, které již za 28 dní zlepšuje pohyblivost koček díky vyváženému poměru živin, DHA (speciální omega-3 mastná kyselina) a celkovému množství omega-3 mastných kyselin. </p>
 • Hill's® Prescription Diet® r/d® Feline

  Konzerva <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ s mletými játry byla vytvořena speciálně pro regulaci hmotnosti koček.
 • Hill's™ Prescription Diet™ Metabolic Feline Chicken

  <ul><li>Redukce váhy bez strádání – 81 % koček zhublo v domácích podmínkách za 2 měsíce, 89 % koček program ke snížení hmotnosti dokončilo.<br></li><li>Není nutné porce přesně odměřovat.</li><li>Klinický prokázáno, že díky krmivu kočka po ukončení procesu hubnutí váhu znovu nenabere.</li><li>Odměňte svou kočku lahodnými pamlsky - jedná se o doplněk stravy, který přispívá k úbytku hmotnosti u dospělých koček.</li></ul>
 • Hill's PRESCRIPTION DIET k/d Cat Food with Chicken

  Krmivo Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline k/d™ pomáhá prodlužovat život a výrazně zlepšuje kvalitu života koček s onemocněním ledvin tím, že zpomaluje progresi a míru klinických příznaků.