Výživa a krmení

Nevíte, čím máte krmit svého psa? Tyto články by Vám mohly pomoci.   

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Zdravé krmivo. Šťastný pes. 

Už jste někdy sháněli nejlepší krmivo pro své štěně? Není snadné vybrat správné krmivo, když jsou regály plné různých značek krmiv pro psy a speciálních krmiv. Ale nemějte obavy. Vaše starosti znamenají jen to, že jste skvělý páníček. Proč? Protože krmení Vašeho mazlíčka vysoce kvalitní a vyváženou potravou je jedna z nejlepších věcí, které můžete pro svého pejska udělat. Čtěte dál a zjistěte, jak správně vybrat krmivo, které bude skvělé pro jeho pohodu. 

Nejlepší výživa pro psy   

Jedna z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro svého psa, je dát mu správně vyváženou výživu, kterou potřebuje. Měla by obsahovat rovnováhu bílkovin (zvířecích), kvalitních tuků a mikroživin, jako jsou omega-3 mastné kyseliny. Pes také potřebuje více než 50 klíčových živin - například vitamin C, vápník a fosfor. Mějte na paměti, že jestliže jeho potrava neobsahuje všechny nezbytné živiny, které potřebuje, může trpět zdravotními problémy. 

Změna krmiva podle životní fáze

Neexistuje žádné univerzální krmivo pro psy, protože každý z našich chlupatých přátel má různé výživové potřeby v závislosti na své životní fázi. Existuje krmivo pro aktivní psy, pro psy velkých plemen a mnohá krmiva speciálně vyvážená pro různé zdravotní problémy, jako je artritida, kožní alergie, péče o zuby a zdravé klouby. A pokud máte staršího psa, existuje krmivo pro psí seniory, které obvykle obsahuje méně minerálů a podporuje tak zdravější ledviny. 

Jídlo, kterému byste se měli vyhýbat

Psi mají rozdílné nutriční potřeby než my lidé, a proto není dobrý nápad dávat psovi lidskou stravu. Často je příliš bohatá na kalorie a rozhodně není vyvážená, aby obsahovala vše, co pes potřebuje. Také existují některé potraviny, které jim mohou způsobit nevolnost a podráždění žaludku. Je důležité vědět, které potraviny mohou být pro ně jedovaté. Existuje mnoho jiných jedovatých potravin a předmětů v domácnosti, na které je třeba dávat pozor, ale zde jsou některé potraviny, o kterých byste měli vědět; Například pokud Váš pes našel čokoládový dort, který jste právě upekli, raději zavolejte veterináře, protože čokoláda je pro psy jedovatá. To samé platí pro případy, kdy sežere hrozny, cibuli nebo česnek.