Nový majitel psa

Zjistěte, jak poznat osobnost Vašeho psa, v naší sbírce zajímavých článků.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Nové štěně nebo starší pes v domácnosti

Blahopřejeme! Udělali jste skvělé rozhodnutí, když jste se rozhodli přijmout do své rodiny nového chlupatého člena! I když je to jedna z nejzajímavějších událostí v životě, je to také obrovská odpovědnost. Jsou k tomu nutné určité přípravy a také některé potřeby pro psy. Než vyrazíte do obchodů, položte si následující otázky: Znáte důvěryhodného veterináře? Je Váš domov vhodný pro mazlíčka? Pokud máte děti, mluvili jste s nimi o tom, jak mají se psem zacházet? Tyto otázky jsou jen začátek. Udělejte si kontrolní seznam otázek týkajících se nového štěněte. Potom si přečtěte některé z našich užitečných článků, abyste získali informace, jak co nejlépe uvítat doma Vašeho nového nejlepšího přítele. 

Před adopcí 

Ať už si adoptujete psa z útulku nebo vezmete od kamaráda, musíte udělat několik věcí, než si ho dovedete domů. Za prvé, musíte se ujistit, že všechny nebezpečné a cenné věci — chemikálie, čisticí prostředky, oblečení, knihy atd. — jsou buďto mimo dům, nebo mimo dosah. To znamená zamknout skříňky, uklidit stoly a podlahy, schovat elektrické kabely mimo dohled nebo je zajistit ke zdi. Jak pravděpodobně už víte, štěňata ráda koušou. Proto mu připravte spoustu vhodných hraček, které uspokojí jeho nutkání - mohlo by Vám to ušetřit několik párů bot! Také ho budete muset postupně představit malým dětem. Nespěchejte, aby spolu měli jen samé pozitivní zážitky. S jinými mazlíčky to může být obtížnější. Pokud se nespřátelí hned od počátku, nechejte je v oddělených místnostech a postupně jim dovolte, aby spolu trávili stále více času. Vždy však na mazlíčky dohlížejte, když budou u sebe, dokud si nebudete jisti, že spolu budou vycházet.  

Po adopci

První dny poté, co svému štěněti ukážete jeho nové prostředí, nastane období zvykání nejen pro členy Vaší rodiny, ale i pro štěně. Aby se cítil příjemně, připravte mu základní potřeby (obojek a vodítko, krmivo, pelíšek, misky na vodu atd.). Nechejte mu na výběr, se kterými hračkami si bude hrát, a vytvořte pro něj bezpečné prostředí tím, že odstraníte jedovaté rostliny, zamknete čisticí prostředky a koše v koupelně uložíte někam nahoru. Jak se budete navzájem poznávat, postupně pochopíte, co se Vašemu pejskovi líbí a co ne. Ale pamatujte, že musíte být trpěliví, a užívejte si každého okamžiku Vašeho nově nalezeného přátelství.