Péče o zdraví psů

Prozkoumejte svět péče o zdraví psa v těchto článcích plných zajímavých informací.      

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Tipy a rady  

Pokud přemýšlíte o tom, že si pořídíte psa nebo už ho pár let máte, můžete mít mnoho nezodpovězených otázek týkajících se zdraví psů. Naštěstí pro Vás máme spoustu odpovědí a tipů pro péči o zdraví psa právě zde. Od různých onemocnění psů a zdravotních problémů až po příčiny, příznaky a preventivní léčbu - můžete se dozvědět více o tom, jak pečovat o své štěně, když si přečtete všechny naše články s radami.

Příčiny onemocnění 

Zaznamenali jste změnu u svého pejska? Pokud začne být neobvykle pomalý nebo úzkostný, je vždy nejlepší poradit se s Vaším veterinářem. Zde si můžete přečíst o různých zdravotních problémech psů i jejich příčinách. Ať už jde o jejich genetiku, plemeno, věk, životní styl, duševní stav, chování nebo životní prostředí, existuje spousta běžných příčin, které je třeba mít na paměti. Seznamte se s nimi právě teď, abyste mohli dát svému psovi co nejlepší péči.

Známky a příznaky 

Víte, které příznaky zdravotních potíží u psů byste měli brát vážně? Některé jsou velmi patrné. Například močení v domě může být často známkou problémů s ledvinami nebo močovými cestami. Další příznaky zdravotních potíží u psů však nejsou tak snadno rozeznatelné, jako například letargie, která by mohla být příznakem potíží s hmotností nebo klouby. Zjistěte, které známky a příznaky byste měli brát vážně a jak správně chránit Vašeho pejska. 

Preventivní kroky 

Je na Vás, abyste zachovali zdraví a bezpečnost Vašeho psa. Od správné výživy a cvičení až po léky a kontroly u veterináře - existuje několik preventivních opatření, která můžete učinit, aby Váš pes neonemocněl nebo se nezranil. Zjistěte více o různých opatřeních; můžete si přečíst články o doporučených očkováních, o tipech na péči, o lécích proti blechám a klíšťatům a další.