Atlas plemen psů: Vyberte si správného parťáka

Podívejte se na naše články, kde najdete užitečné informace o plemenech psů.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Poznejte svoje plemeno

Ať už hledáte úžasného partnera pro sport nebo někoho, ke komu se přitulíte na gauči, je důležité vybrat si správné plemeno pro Váš životní styl. Pokud se chystáte na rozhodnutí, udělejte si trochu času na domácí úkol. Nabízíme zde několik článků s užitečnými informacemi o vlastnostech plemen, osobnosti, požadavcích i historii. Protože každé plemeno má svoji jedinečnou dispozici, určitě existuje takové, které bude dokonale vhodné pro Vás a Váš životní styl.

Charakteristika a osobnost 

Od výšky a hmotnosti po požadavky na výcvik, existuje mnoho fyzických vlastností a osobnostních rysů, které je třeba vzít do úvahy při výběru plemene. Pokud chcete velkého psa, který rád leží a potřebuje méně intenzivní cvičení, mohl by být pro Vás vhodný baset. Dáváte-li přednost malým psům a chcete-li zároveň zvýšit úroveň své kondice, vyzkoušejte Jack Russell teriéra, který má spoustu energie a potřebuje spoustu cvičení a stimulace. Projděte si naše profily plemen a najděte si osobnost, která bude ladit s tou Vaší. Je také důležité zvážit zdravotní problémy, ke kterým jsou Vaše oblíbená plemena náchylná. Bohužel existují určitá plemena, u kterých je tendence k častějšímu výskytu určitých zdravotních problémů - zjistěte si více, než se pro konkrétní plemeno rozhodnete.

Which Breed is Best for You?

Adopce mazlíčka je obrovský závazek a vyžaduje si vážný pohled na Váš životní styl. Mezi otázky, které byste měli položit sami sobě, patří: Kolik času můžete věnovat svému psovi každý den? Je Váš domov a auto vhodné pro velká plemena psů nebo malá plemena psů? Obtěžuje Vás línání psů? Máte v rodině někoho, kdo je alergický na psy? A máte potřebné zdroje, abyste svého pejska mohli řádně cvičit a živit? Existuje nekonečný seznam věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru plemene – hlavně se nerozhodujte jen podle vzhledu.