Chování a vzhled psa: Poznejte jeho osobnost

Zjistěte, jak poznat osobnost Vašeho psa, v naší sbírce zajímavých článků. 

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Čtení myšlenek Vašeho psa

Pokládáme si otázky o chování našich psů téměř každý den. Například: Cítíš se dobře? Proč rád hrabeš díry? Je všechno to štěkání opravdu nutné? Psychologie psů je bezpochyby komplikovaná, ale stojí za to snažit se pochopit, co si myslí a proč se chovají tak, jak se chovají. Ačkoliv psi používají různé zvuky a signály, můžete se naučit mluvit psím jazykem tak, že budete věnovat pozornost postoji jeho těla a výrazu jeho obličeje. Nejenže si pak budete se svým psem bližší, ale také Vám to pomůže zachovat zdraví a bezpečnost Vašeho psa. 

Psychologie a chování psů 

Aktivity Vašeho psa Vám mohou říct hodně o tom, jak se cítí. Ačkoli nemusíte mluvit „psím jazykem“, porozumět chování psa je nezbytné, abyste se stali jeho skvělým páníčkem. Například - co dělat, když jste ho už naučili vykonávat potřebu venku, ale on začal porušovat pravidla? Může to být příznakem zdravotních problémů, takže by ho měl prohlédnout Váš veterinář. U štěňat může být kousání běžné, protože se tak učí, jak komunikovat. Ale někdy psi koušou z úzkosti, strachu nebo agresivity. Takové negativní chování se nejlépe zvládá bezprostředně poté, co se objeví. Pokud byste měli obavy z chování Vašeho psa, vždy vyhledejte radu veterináře. Stručně řečeno, existuje mnoho zdravotních potíží, které způsobují zvláštní nebo nežádoucí chování, ale pokud budete aktivitám svého psa věnovat dostatečnou pozornost, zůstane dlouho zdravý a šťastný.  

Řeč těla u psů

Psi jsou neuvěřitelně expresivní, pokud jde o jejich tělo. Týká se to jejich obličeje, uší, ocasu a celkového držení těla. Například, pokud má pes schovaný ocas a přikrčené tělo, zkrabacený čumák, uši dozadu a lehce zkřivené pysky, je to jisté znamení, že cítí obavy. Ale pokud má ocas svěšený a je uvolněný s ušima nahoru, s hlavou nahoře a pootevřenou tlamou (třeba i s kouskem jazyka) ve volném postoji, je velmi uvolněný a rád by hrál. Váš pes má může mít mnoho nálad a tedy i mnoho postavení těla, ale všechno to jsou velmi důležité zprávy.