Výcvik a výchova kočky

Podívejte se na tyto články, chcete-li se dozvědět, jak naučit kočku používat záchodek. 

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Jak vytrénovat Vaši kočku 

Zatímco psi chtějí potěšit svého „páníčka“, je důležité si uvědomit, že u koček je situace jiná. Hlavně chtějí potěšit samy sebe! Takže jestli chcete, aby Vaše kočka přestala škrábat nábytek, skákat na kuchyňskou linku nebo aby nekousala při hře, bude to vyžadovat hodně trpělivosti, respektu, posilování správného chování a odměn.  

Základní principy výcviku

Za prvé a především, kočky nerozumí trestu. Podpora správného chování je mnohem efektivnější. To zní to složitě, že ano? Ale nemusí to být složité. Jednoduše jemně a pevně řekněte „ne“, pokud dělá něco, co se Vám nelíbí. A pokud dělá něco, co se Vám líbí, věnujte jí všechnu svoji lásku a pozornost. Pamlsky jsou také velmi motivující – takže mějte vždy nějaké výživné pamlsky připravené. (Ale buďte opatrní, abyste jí jich nedávali příliš mnoho.)

Kočky jsou čistotní tvorové od přírody, takže existuje jistá šance, že už ví, jak používat záchodek. Připravte jí záchodek, než se k Vám nastěhuje. Pokud máte dostatek místa ve svém domě, poskytněte jí více než jeden kus. Umístěte je na klidných a tichých místech a nezapomeňte je denně čistit.

Kočky mají velmi krátkou socializační fázi. Ve skutečnosti, nejkritičtější doba pro chování a společenský vývoj je čtyři až 16 týdnů. Existuje dobrá šance, že Vaše kočka už přišla do kontaktu s lidmi, než přišla k Vám, zejména pokud jste si ji vzali z útulku. Nezapomeňte ji také představit dětem. Ale řekněte jim předem, aby se k ní chovaly opatrně. Celkově byste měli při seznamování postupovat pomalu, dokud se nebude cítit v pohodě i s novými lidmi. Pokud byste jí do socializace nutili více, než by se jí líbilo, mohla by se stát bázlivou nebo samotářskou a dokonce by se u ní mohly rozvinout i zdravotní potíže způsobené stresem.