Kočka: Nápady na hry a cviky

Hledáte způsob, jak udržet kočku aktivní? Přečtěte si to články.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Udržujte zdraví své kočky pomocí her 

Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou můžete udělat pro Vaši kočku, je hrát s ní. Pomáhá to k udržení jejího zdraví, posiluje vazbu mezi Vámi a dokonce jí to může trochu zlepšit zdraví. Naštěstí si kočky rády hrají, takže motivovat je nemělo být tak těžké, jako kdybyste Vy měli v pět hodin ráno vstát a jít do posilovny. Vše, co potřebujete, jsou správné hračky pro kočky, trochu zvukové stimulace a hry! Stručně řečeno, kočičí hry vycházejí téměř výhradně z jejich loveckého instinktu.   

Změňte cvičení na hru 

Kočky žijící venku mají spoustu času na cvičení, hry i lov. U koček žijících v bytě hrozí o něco vyšší nebezpečí, že se z nich stanou peciválové. Naštěstí pro Vás, cvičení s kočkou není obtížné – ve skutečnosti je to velká zábava! Navíc Vám to pomůže posílit Váš vztah a současně podpoří její duševní i fyzické zdraví.

Hry a hračky

Kočky si rády hrají a jediná věc, která je nutná na Vaší straně, je trochu kreativity. Nejprve zkuste po domě poschovávat pamlsky, aby se mohla vydat na lov. Protože se narodila jako přirozený lovec, bude ráda hledat překvapení. Také můžete hrát na schovávanou. Jednoduše přejděte do jiné místnosti v domě a zavolejte její jméno. Nezapomeňte ji odměnit, když Vás najde. Hračky pro kočky jsou také skvělý způsob, jak dostat Vaši kočku do pohybu. Zkuste hračky ve tvaru hůlek s peříčky na konci, malá autíčka na dálkové ovládání a rolničky. Nebo jednoduše přivažte provázek na některou z jejích hraček a zatáhněte za provázek, aby to vypadalo, že se pohybuje - okamžitě se po ní vrhne. Jedna věc, kterou si musíte pamatovat: nikdy nedovolte Vaší kočce, aby Vaše ruce a prsty považovala za „kořist“. Pokud byste jí to dovolili, naučila by se, že lovit lidi je vhodné. Je nejlepší zastavit takové chování dříve, než se stane druhou přirozeností Vaší kočky - nemluvě o tom, že je těžké se takového zlozvyku zbavit.