Kočka: Výživa a krmení

Nevíte, čím máte krmit svoji kočku? Tyto články by Vám mohly pomoci.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Zdravý život začíná správnou potravou

Ať už jste právě adoptovali novou kočku nebo Vaše stávající kočka vstoupila do nové životní fáze, pravděpodobně jste u regálu s krmivy pro domácí zvířata přemýšleli, jestli Vaše kočka dostává správnou výživu, jakou potřebuje. Je to pravda, krmení Vašeho mazlíčka vysoce kvalitní a vyváženou potravou je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, aby Vaše kočka prožila dlouhý a zdravý život.   

Nejlepší výživa pro Vaši kočku

Podpora šťastného životního stylu Vaší kočky je Vaším hlavním úkolem a všechno začíná správnou výživou. Spolu s velkým množstvím vody potřebuje správnou kočičí potravu pro svoji životní fázi. Vždy dohlédněte na to, aby obsahovala bílkoviny a sacharidy, vitaminy, minerály a některé druhy tuků. Pokud Vaše kočka trpí trávicími problémy, problémy s močovými cestami, kožní alergií nebo potřebuje speciální zubní péči, podívejte se po speciálních krmivech sestavených speciálně pro tyto potřeby. 

Změna krmiva u Vaší kočky

Mnozí lidé se domnívají, že kočky by měly žrát stejné krmivo po celý život. Pravdou však je, že výživové potřeby koček se mohou měnit a také se mění vlivem takových faktorů, jako je životní fáze, úroveň aktivit a celkové zdraví. Například krmivo pro kočičí seniory, které má nízký obsah sodíku, bílkovin a tuků, může být skvělé pro starší kočky, které by s ním mohly shodit nějaké to deko. Ale stejné krmivo by nestačilo kotěti, které potřebuje extra živiny pro zajištění správného růstu. 
 

Jídlo, kterému byste se měli vyhýbat

Pravděpodobně Vás napadá několik důvodů, proč by kočky neměly s Vámi sedět u večeře - jedním z nich je, že lidské jídlo není dobré pro jejich zdraví, protože často obsahuje příliš mnoho kalorií pro tak malé zvíře a některé potraviny mohou být pro kočky dokonce jedovaté. Existuje mnoho jiných jedovatých potravin a předmětů v domácnosti, na které je třeba dávat pozor, ale zde jsou některé potraviny, o kterých byste měli vědět; Cibule a česnek jsou jedovaté a mohou vést k anémii u koček. Alkohol i v malých dávkách je pro kočky jedovatý. Pokud byste si někdy všimli, že se Vaše kočka chová zvláštně po požití některé z těchto potravin, je důležité okamžitě zavolat veterináři.