NOVÝ MAJITEL MAZLÍČKA

Přemýšlíte o tom, že byste se stali majitelem kočky? Projděte si tyto články, abyste všechno zvládli bez potíží.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Co očekávat,když adoptujete kočku

Možná se právě teď ptáte sami sebe „Co kdybych si pořídil kočku?“. Je to sice vzrušující otázka, ale měli byste ji brát vážně. Adopce kočky je obrovský závazek, takže než jí koupíte záchodek a hračky, zvažte tyto otázky: Znáte důvěryhodného veterináře? Je Váš domov vhodný pro mazlíčka? Promluvili jste si se svými spolubydlícími nebo se svými malými dětmi o důležitosti jemného zacházení s kočkou? Tyto otázky jsou jen začátek. Přečtěte si naše články, abyste získali odpovědi a užitečné informace o tom, jak udržet svoji novou nejlepší přítelkyni šťastnou a zdravou po mnoho následujících let. 

Příprava Vašeho domova na kočku  

Než si přinesete domů kotě, musíte trochu přeuspořádat nábytek, ale i svoje priority. Za prvé, musíte se ujistit, že všechny nebezpečné a cenné věci — chemikálie, čisticí prostředky, oblečení, boty atd. — jsou buďto mimo dům nebo mimo dosah. To znamená zamknout skříňky, uklidit stoly a podlahy, schovat elektrické kabely mimo dohled nebo je zajistit ke zdi. Budete také muset postupně představit kočku dětem. Vezměte to pomalu a lehce, aby přirozeně našli své místo v rodině. Může nastat problém, pokud jsou v domácnosti již jiná domácí zvířata. Začněte tím, že necháte ostatní mazlíčky, aby očichali hračku nebo předměty, kterých se nový mazlíček dotýkal, pak z toho vycházejte a postupně zintenzivňujete kontakt. Vždy však dohlížejte na tato setkání, dokud si nebudete jisti, že spolu budou vycházet.

Po adopci

Vlastnit kočku poprvé může být poněkud zastrašující, ale existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste vykročili správnou nohou. Aby se cítila příjemně, připravte jí základní potřeby (záchodek, krmivo, pelíšek, misky na vodu atd.). Pořiďte si několik hraček a vytvořte pro ni bezpečné prostředí tím, že odstraníte jedovaté rostliny, zamknete čisticí prostředky a zavřete poklop na toaletě. Jak se budete postupně poznávat, řekne Vám, co se jí líbí a co ne. Ale pamatujte, nespěchejte na ni a užívejte si každého okamžiku Vašeho nově nalezeného přátelství.