Kočka a zdraví

Přečtěte si více o zdraví Vaší kočičí kamarádky v našich článcích, které jsou plné zajímavých informací.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Tipy a rady 

Je vzrušující přinést si domů novou čtyřnohou přítelkyni, ale jako majitel mazlíčka pravděpodobně máte spoustu otázek na kočičí zdraví. Pomohlo by, kdyby kočky dokázaly slovy vyjádřit, jak se cítí. Ale nemusíte se obávat, máme k dispozici knihovnu plnou tipů týkajících se péče o zdraví kočky, které Vám pomohou pochopit všechny ty jemné signály. Jednoduše si prohlédněte naše rady týkající péče o zdraví kočky a budete na nejlepší cestě stát se nejlepším majitelem mazlíčka, jakým můžete být.  

Příčiny onemocnění 

Pokud se Vaše kočka chová jinak a máte obavy o její zdraví, vždy je nejlepší promluvit si s Vaším veterinářem. Zde si můžete přečíst o různých zdravotních problémech koček i jejich příčinách. Ať už jde o jejich genetiku, plemeno, věk, životní styl, duševní stav, chování nebo životní prostředí, existuje spousta běžných příčin onemocnění, které je třeba mít na paměti, když si všimnete změn u Vaší kočky. Začněte poznávat tyto běžné příčiny, abyste byli vždy připraveni o ni řádně pečovat. 

Známky a příznaky 

Zdravotní potíže se projevují mnoha způsoby. Některé jsou velmi patrné a mají zjevné příznaky, jako je zvýšené močení, stres a olizování. Další příznaky zdravotních potíží koček však nejsou tak snadno rozeznatelné. Seznamte se s její osobností a poznejte, jak reaguje v určitých situacích. Změny v její náladě nebo chování mohou také naznačovat, že má zdravotní problém. 

Preventivní kroky 

Od správné výživy, péče o srst a cvičení až po prevenci parazitů a kontroly u veterináře - existuje několik preventivních opatření, která můžete učinit, aby Vaše kočka neonemocněla nebo se nezranila. Zjistěte více o tom, jak udržet Vaše koťátko v bezpečí, můžete si přečíst články o doporučených očkováních, o tipech na péči, o lécích proti blechám a klíšťatům a další.