Kočky a plemena

Rozhodujete se, které plemeno koček pro Vás nejlepší? Užitečné informace najdete v těchto článcích.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Poznejte svoje plemeno

Možná jste aktivní a společenská osoba, která hledá společníka stejně dobrodružného, jako jste Vy. Nebo možná byste chtěli klidnou kočku s nízkými nároky, jejíž oblíbenou činností je zdřímnutí na gauči. Dobře, víte tedy, co chcete, ale víte, jak to najít? Začněte prozkoumáním plemen koček. Každé plemeno má svoji specifickou historii, osobnost a vzhled a jedno z nich může být ideální pro Vás a Váš životní styl.

Charakteristika a osobnost 

Ať se jedná o dlouhosrstá plemena, krátkosrstá plemena nebo jejich směs, každé plemeno má svůj unikátní soubor vlastností a osobnost. Některé z těchto vlastností si vyžadují určitý životní styl nebo důkladné pochopení jejich potřeb. Například pokud máte děti nebo jiné domácí mazlíčky, některé typy koček si hrají raději než ostatní. Zvažte také, kolik času jste ochotni strávit kartáčováním svého mazlíčka. Některé druhy koček potřebují jen velmi malou péči, zatímco jiné je třeba pravidelně kartáčovat, aby zůstaly čisté a zdravé. A pokud je někdo ve Vaší rodině alergický na kočky, zvažte hypoalergenní nebo nízkoalergické kočky. 

Které plemeno je pro Vás nejlepší?

Věří se, že lidé chovají kočky pro specifické charakteristické znaky již tisíce let. Ale i když nemáte přístup k chovateli koček, stále můžete najít správnou kočku pro sebe, když si uděláte malý průzkum a zamyslíte se nad svým životním stylem a osobností. Ve skutečnosti si můžete vybrat z více než 40 plemen koček. Takže, až bude pečlivě dělat svůj domácí úkol, projděte si profily, které jsme tu připravili, a prozkoumejte historii každého plemene. Najdete zde zajímavé příběhy o původu, importu a dokonce legendy o Vaší budoucí kočičí přítelkyni.