CHOVÁNÍ A VZHLED

Přečtěte si více o typech osobností koček v následujících článcích.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Co Vám Vaše kočka říká? 

Pokud by kočky uměly mluvit, jejich majitelé by se jich mohli zeptat na spoustu otázek. Například: Máš hlad? Proč se ráda schováváš v papírových taškách? A opravdu musíš používat gauč jako škrabadlo? Kočky jsou bezpochyby tajemné bytosti, ale stojí za to snažit se pochopit, co si myslí a proč se chovají tak, jak se chovají. Můžete se naučit mluvit „kočičím jazykem“, když budete věnovat pozornost řadě signálů, jako je postoj těla, výrazy obličeje a vydávané zvuky. Nejenže si pak budete se svoji kočkou bližší, můžete ji také odnaučit nevhodné chování. 

Psychologie a chování koček 

Bez ohledu na to, jaký druh osobnosti Vaše kočka má, určitě je to osobnost silná. Divoká, klidná, hravá – každá kočka má výraznou osobnost obestřenou tajemstvím. Každý majitel kočky by souhlasil s tím, že chlupaté kamarádky dělají některé zvláštní a komické věci. Mohou se schovávat v umyvadle, hníst a masírovat Vám hlavu, když spíte, nebo skákat po kočičí granuli. Možná můžete její chování považovat za legrační nebo zábavné, ale ona se ve skutečnosti jen řídí svými kočičími instinkty. Ale pokud máte co do činění s problémy s chováním koček, pamatujte si, že se Vám asi snaží něco říct. Jedním ze způsobů, jak můžete rozluštit to, co se Vám snaží sdělit, je poslouchat zvuky, které vydává. Ať je to mňoukání, předení, syčení, kňučení nebo dokonce vrkání, každý vokální náznak je náhledem do jejího myšlenkového procesu. 

Řeč těla u koček

Kočky používají řeč těla téměř výhradně k tomu, aby sdělily
své potřeby a emoce. Ať už chtějí říci „hraj si se mnou“ nebo „dej mi pokoj“, ocas je dobrým indikátorem nálady. Vezměte si například jazyk ocasu – ocas zakřivený jako otazník znamená, že chce Vaši pozornost. Ocas natažený rovně dolů může znamenat agresi. Stejně tak i jiné aktivity, jako je tření obličeje o Vaši nohu nebo převrácení na záda, znamenají, že je v klidu a že Vám důvěřuje. Její uši Vám mohou také říci, že se zlobí, když si je přitiskne k hlavě. Pokud jsou vztyčené a nakloněné dopředu, je uvolněná a šťastná.