Jak řešit nejčastější potíže s močovým ústrojím u psů: Pomůže i
správná výživa

I když mnohé problémy psů s močovým traktem lze zvládat a léčit s pomocí veterináře – včetně infekcí močových cest (UTI) a struvitových kamenů – existují případy, u kterých stav močového traktu vašeho psa může vyžadovat celoživotní péči. Zejména psi, kteří trpí na tvorbu kalcium oxalátových krystalů, mohou čelit dlouhodobým potížím. Naštěstí, speciální krmiva pro psy s močovými potížemi mohou hrát důležitou roli nejen při rozpouštění struvitových kamenů, ale také při mírnění potíží s močovým traktem, a to prostřednictvím prevence budoucích zánětů.

V rámci plánu komplexní péče, který zahrnuje i medikaci, mohou speciální krmiva pro psy s močovými potížemi pomoci psům vrátit se zpět k jejich každodennímu životu a opět se připojit k rodině.

„PROČ MŮJ PES VŠUDE MOČÍ ?“

POCHOPENÍ NEPOCHOPENÉHO STAVU

Když pes vycvičený na močení venku začne močit doma, není neobvyklé, že si jeho majitelé myslí, že jde jen o nehodu. To bohužel může někdy způsobit nedostatek důvěry a poškodit vztah mezi nejmilejšími mazlíčky a jejich majiteli. Tyto incidenty však nejsou vždy jen prosté nehody – mohou to být důležité příznaky závažných, ale léčitelných zdravotních potíží. Je důležité umět rozeznat příznaky potíží s močovými cestami vašeho psa, abyste pak mohli lépe rozhodnout o jejich řešení.

ROZPOZNEJTE U VAŠEHO PSA PŘÍZNAKY POTÍŽÍ S MOČOVÝMI CESTAMI

Stejně tak, jako mohou být močové problémy vašeho psa stresující pro vás, mohou být pro něj bolestivé. Sledujte následující příznaky a kontaktujte svého veterináře, pokud máte podezření, že by váš mazlíček mohl trpět onemocněním močového traktu.

MOČENÍ V DOMĚ

Pokud má váš dospělý pes často nehodu nebo pokud močí na neobvyklých místech, může to být příznak několika běžných onemocnění močového traktu– zejména pokud je množství vyprodukované moči malé.

BOLESTIVÉ MOČENÍ

Namáhavé močení nebo jiné potíže s močením mohou u psů znamenat močové kameny nebo jiné onemocnění.

KREV V MOČI

Pokud v moči svého psa najdete krev, je to příznak močových kamenů nebo jiného onemocnění, které musí být okamžitě řešeno.

ČASTÉ MOČENÍ

Pokud váš pes močí menší množství než obvykle nebo se opakovaně pokouší jít ven, poznamenejte si to a své obavy proberte s veterinářem.

Sign upto receive ongoing information to help manage your dog’s urinary issues.

Get Started

BĚŽNÉ PROBLÉMY S MOČOVÝMI CESTAMI U PSŮ

Existuje řada onemocnění močového traktu, která by mohla postihnout vašeho mazlíčka, včetně infekcí močového měchýře, struvitových kamenů a kalcium oxalátových kamenů. V závislosti na diagnóze vašeho psa se může léčba lišit případ od případu, ale speciální krmiva pro psy s močovými potížemi jsou obecně důležitou součástí dlouhodobé péče, která pomáhá zvládat budoucí problémy.

ZVLÁDÁNÍ PROBLÉMŮ MOČOVÉHO TRAKTU

Pokud jde o potíže s močovým traktem, neexistuje jedno univerzální řešení. Proto je důležité úzce spolupracovat s veterinářem na stanovení nejlepšího postupu pro jedinečné potřeby vašeho psa.

Obecně platí, že psi s diagnostikovanými močovými potížemi potřebují komplexní přístup, který může zahrnovat vše od speciální potravy, přes medikaci až po chirurgický zákrok, pokud je potřebný. Ale pamatujte, že i při nejlepší léčbě mohou mít někteří psi opakující se příznaky nebo pravidelné epizody.

VÝŽIVA

Pokud hledáte nejlepší krmivo pro psy s močovými potížemi, vybírejte takové, které omezuje příjem některých minerálů, jako jsou vápník, fosfor a hořčík, protože ty mohou způsobovat vytváření krystalů v moči.

MEDIKACE

V závislosti na konkrétních potřebách vašeho psa mu veterinář může předepsat antibiotika (v případě UTI) nebo léky, které vašemu psovi pomohou zvládat bolest spojenou s kameny, dokud jim podávání speciálního krmiva pro psy s močovými potížemi nepomůže rozpustit kameny a zabránit v jejich opětovnému vytvoření.

ZDROJE A TIPY

Pro více informací o potížích vašeho psa – a jak mu poskytnout nejlepší možnou péči na cestě vpřed – si prostudujte tyto užitečné zdroje od našeho týmu veterinárních lékařů.

Zeptejte se svého veterináře na speciální výživu, která je o krok napřed pro spokojený život domácích mazlíčků.

NAJÍT VETERINÁŘE