Hill's Transforming Lives

JAK POROZUMĚT ALERGIÍM
NA KRMIVO
A PROSTŘEDÍ
U PSŮ

Svědění a škrábání lze snadno zaměnit za běžné chování psů, ale není tomu tak. Může to poukazovat na abnormální reakci těla psa na určité alergeny — v mnoha případech na alergeny přítomné v okolním prostředí, nebo na krmivo, což je však méně časté.

Toto škrábání, obecně kvůli vyrážce na kůži, může u psů vést k tvorbě suché kůže a dalším podrážděním, takže kůže psa může vypadat zarudlá nebo šupinatá. Bez ohledu na to, jak se alergie psů projevují, jde obvykle o velmi nepříjemný stav, což může vést k nespavosti a dráždění již tak citlivé kůže vašeho psa.

Naštěstí lze pomocí správné kombinace psího krmiva vhodného pro psy alergiky a léků ulevit vašemu psovi od svědění a vrátit mu zdravou kůži.

Sign upto receive ongoing information to help manage your dog’s urinary issues.

Get Started

Alergie na okolní prostředí u psů

Jednou z nejtěžších věcí na cestě vašeho psa k zotavení je nutnost určit, co je příčinou jeho alergické reakce. U většiny psů jsou příčinou alergie určité látky přítomné v okolním prostředí. Proti nim lze nasadit multimodální léčbu skládající se z léků, které pomáhají zmírnit okamžité příznaky, a z krmiva, které zajistí dlouhodobou účinnou péči.

Běžné spouštěče kožních alergií u psů
Trávy
Trávy
Prach a roztoči
Prach a roztoči
Pyl
Pyl
Blechy
Blechy

Alergie na krmivo u psů

Alergie na krmivo nejsou u psů úplně běžné — v reálu se skutečné alergie na krmivo vyskytují jen u 10 % psů! V těchto vzácných případech psi mohou reagovat na určité složky krmiva a ty lze identifikovat eliminační dietou, kterou psovi nasadí veterinář. Nejlepším krmivem pro psy trpící kožní alergií bude dietetické krmivo s hydrolyzovaným proteinem nebo samostatný nový druh proteinu, na který pes nejspíše reagovat nebude.

Nový druh proteinu

Jedinečné druhy proteinů, které běžně nejsou v krmivech pro psy obsaženy. Tyto proteiny snižují riziko negativní reakce na krmivo nebo prostředí.

VS
Hydrolyzovaný protein

Protein, který byl rozložen na menší části, aby nebyl detekován imunitním systémem.

Nejčastější reakce na krmivo u psů
Kuřecí
Kuřecí
Hovězí
Hovězí
Mléčné výrobky
Mléčné výrobky

Všimněte si příznaků alergických projevů u vašeho psa

Suchá kůže je jen jedním z mnoha příznaků, které mohou poukazovat na to, že váš pes zažívá horší problém vyvolaný alergiemi na prostředí. Ve vzácných případech může i u psů jít o projevy alergie na krmivo. Pokud u vašeho psa určitý alergen vzbuzuje reakce, jako jsou ty níže uvedené, pes může pociťovat nepohodlí a začít se kvůli tomu škrábat. Tím bohužel jen dále podráždí kůži a prohloubí své nepohodlí.

Zde uvádíme několik příznaků, kterých je zapotřebí si všimnout, pokud máte podezření, že má váš pes alergii:
  • Červené skvrny, tečky nebo pupínky
  • Šupinatá nebo hrubá místa na kůži
  • Vypadávání srsti
  • Strupy, krusta nebo zbytnělá kůže
  • Svědění, škrábání, olizování a třepání se
  • Zapách kůže
  • Potíže se zažíváním
  • Slzící oči a tekoucí rýma

Porozumět tomu, jak pomoci psům trpícím suchou kůží a dalšími kožními komplikacemi, může být frustrující a léčba se může lišit případ od případu v závislosti na konkrétní diagnóze vašeho psa. Avšak obecně vzato, kombinace dietetického krmiva, které dokáže psovi ulevit od akutních projevů a zajistit dlouhodobou péči, a veterinářem předepsaných léků, může pomoci předejít budoucím výskytům kožních alergií.

Jak udržet alergie vašeho psa pod kontrolou

Vidět svého psa, jak se neustále škrábe a není v pohodě, není příjemný pohled a mnoho majitelů tak urychleně hledá řešení, jak ošetřit suchou kůži jejich psa a jak si poradit s jinými běžnými potížemi způsobenými alergiemi. Je možné, že při hledání způsobu, jak vašemu domácímu mazlíčkovi ulevit od svědění, vyzkoušíte šampon na suchou psí kůži, anebo dokonce domácí způsoby léčby svědění kůže u psů. Nejlepší ale je promluvit si s veterinářem, ten dovede sestavit jednoduchý, ale komplexní přístup složený z krmiva vhodného pro psy trpící kožními alergiemi a určitých léků pro rychlou úlevu. Správná výživa dokáže podpořit zdravou kůži zevnitř a pomůže rychle a na dlouhou dobu ulevit vašemu psovi od projevů alergií.

Pamatujte — stejně jako u lidí platí, že každý pes je jedinečný a nejlepší řešení, jak uspokojit specifické potřeby vašeho psa, vám pomůže nalézt profesionál. A i navzdory terapii může u některých psů opakovaně docházet k projevům alergií, a tak bude zapotřebí průběžně provádět drobné úpravy. Veterinář vám při řešení alergií vašeho psa vždy pomůže.

Pokud si nejste jisti, co alergie vašeho psa způsobuje, ale hledáte nový druh krmiva, který pomůže udržet výskyty alergie pod kontrolou, zeptejte se veterináře na několik věcí.

Nový druh proteinu
Nový druh proteinu

Krmivo s novými druhy proteinů, které pomůže u psů trpících alergiemi na krmivo pod kontrolou udržet klinické projevy alergií, včetně škrábání, třesení hlavou, kvality spánku a stolice.

Výživová podpora kůže
Výživová podpora kůže

Správný druh ingrediencí v krmivu může pomoci zklidnit a vyživovat pokožku a srst vašeho psa, zmírnit tak svědění a posílit kožní bariéru proti alergenům.

Léky
Léky

V rámci terapie vašeho psa proti alergiím pomocí speciálního psího krmiva pro dlouhodobé udržení stavu psa pod kontrolou může veterinář také předepsat léky, které psovi přinesou úlevu a posílí kožní bariéru proti alergenům. Pokud zvažujete pro svého psa běžně dostupné léky bez předpisu, pamatujte, že pouze veterinář je schopen rozhodnout, zda je konkrétní lék zapotřebí, a případně předepsat vhodný lék.

Zdroje a tipy

Pokud se chcete dozvědět více informací o alergiích vašeho psa — a jak mu zajistit tu nejlepší možnou péči do budoucna — projděte si následující užitečné zdroje informací od našeho týmu veterinářů.

Poraďte se s veterinářem ohledně péče o alergie, která je o krok napřed a psovi zajistí spokojený život

Najít veterináře

anchor