Výcvik a trénink psů: Rady a tipy

Jste připraveni začít trénovat svého psa? Podívejte se na tyto články pro radu.

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Jak vytrénovat Vašeho psa

Psi si ze všeho nejvíce přejí, aby Vás potěšili – proto je jejich trénink obvykle snadný. Než začnete, připravte si seznam základních příkazů, které ho chcete naučit: „sedni“, „zůstaň“, „ k noze“, „lehni“ nebo „ne“ (ten se hodí vždycky). Můžete chtít také kontrolovat jeho štěkání, naučit ho, aby nežebral o jídlo a aby nedocházelo k nehodám v domě. To vše je poměrně realizovatelné – potřebná je zásadovost, pochvaly, občasné pamlsky a spousta trpělivosti a pozitivního přístupu. Přečtěte si více o radách a tipech pro výcvik psa. 

Trénink venčení

Když začínáte štěně učit čistotnosti, buďte připraveni na nehody – a obrňte se trpělivostí a pozitivním přístupem. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, které musíte svého psa naučit, proto začněte tím, že si vytvoříte časový plán. Psi jsou otroci zvyku, proto ho berte ven, aby si ulevil poté, co se nažere, co si dohrajete, co se probudí po odpoledním spánku a vždy, když bude hledat místo, kde by udělal loužičku. To vše jsou dobré příležitosti, které byste měli zahrnout do svého plánu. Pokud Váš pes vykoná svoji potřebu na správném místě, bohatě ho pochvalte. Dokonce i pamlsek po dobře vykonané práci ho může motivovat pro příště. Časem Váš pejsek bude vědět, kam a kdy má chodit. Ale pamatujte, že ne všechna štěňata jsou dokonalá. Možná budete muset jednou nebo dvakrát uklidit po nehodě. Více tipů k tréninku najdete v článcích výše.

Socializace Vašeho psa

Klíčem k socializaci je, aby se Váš pejsek setkával s co nejvíce lidmi a poznával co nejvíce míst a zvířat. Už jste si někdy všimli psa, který se bál mužů s vousy nebo lidí, kteří mají rukavice? A co psi, které děsí nastupování do auta nebo štěkají vždy, když vidí jiného psa? Tomuto nevhodnému chování můžeme předcházet socializací – zejména když jsou psi ještě mladí. Přečtěte si naše články o socializaci, ve kterých najdete další informace.