Běžná péče o psa

Rádi byste věděli, jak máte správně pečovat o svého psa? Podívejte se sem.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Péče o Vašeho psa

Mít psa člověka někdy zmáhá. Chcete být majitelem, který zná odpověď na všechno, ale přesto se mohou objevovat i nové otázky. Možná byste rádi věděli, jestli může cestovat letadlem, jak často byste ho měli koupat nebo zda je Váš domov pro něj dostatečně bezpečný. Naštěstí Vám přinášíme odpovědi právě zde. 

Cestování se psem

Pravděpodobně jste už cestovali se psem v autě, mnozí psi si docela vychutnávají výlety se svými majiteli, ale co létání? Pokud máte velmi malého psa, existuje šance, že by Vám ho letecká společnost mohla dovolit mít v kabině, pokud byste měli schválenou přepravku. Většina velkých psů však bude muset cestovat v bedně v nákladovém prostoru. Při létání je mnoho věcí, které je třeba vzít v úvahu, takže se vždy ujistěte u konkrétní letecké společnosti, protože každá má svá vlastní kritéria. 

Péče o srst

Má-li Váš pes zůstat šťastný a zdravý, musíte se postarat také o jeho srst a kůži – k tomu může pomoci správné krmivo a v závislosti na srsti někteří psi mohou potřebovat i kartáčování. Můžete s ním pravidelně chodit k psímu kadeřníkovi nebo mu můžete o srst pečovat sami. Používejte šampon určený speciálně pro psy, a zatímco vyčesávání srsti psa je důležitou součástí péče, čištění jeho zubů je stejně tak důležité.