Kotě a ostatní kočky v domácnosti

Publikováno
min čtení

Objevte krmivo, které vyhovuje výživovým potřebám vašeho mazlíčka

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Seznámení kotěte s ostatními kočkami

Jestliže máte doma další kočku, bude se po příjezdu kotěte nejspíše chovat teritoriálně. Přirozeně budete chtít, aby Vaše kočka přijala nového člena domácnosti. Kočka jej může vnímat jako rivala, proto bude potřeba ji „přemluvit“ aby kotě akceptovala. Ostatně se od teď stává „top“ kočkou, která by ráda byla „hlavou rodiny“.

 

Hlavně pomalu

Vaši dva mazlíčci spolu budou skvěle vycházet, pokud budete dodržovat následující postupy. Za prvé, představujte Váš nový přírůstek do rodiny pomalu. A za druhé se ujistěte, že koťátko nemá přístup k misce na krmivo a pelíšku starší kočky. Pak je šance, že spolu budou dobře vycházet. Ale stále je tu druhá možnost a to, že se spolu nikdy úplně nespřátelí.

 

Když se rozhodnete, že je ten správný čas je vzájemně seznámit ujměte se vedení; nenechávejte kočky jen tak aby si to rozhodly. Vyberte chvíli, kdy je v domě klid. Dokud je kotě sexuálně nedospělé, Vaše starší kočka se nebude cítit ohrožená a nebudou spolu soupeřit. Vzájemné soutěžení je menší, pokud jsou kočky rozdílného pohlaví. Ale prosím nespěchejte na setkání tváří v tvář, držte je odděleně, ale nechejte je prozkoumat si navzájem sídlo a pelíšek té druhé a nechte je zvykat si na jinou kočku v domě.

 

Trocha společného pachu

Čich je nejdůležitějším smyslem koček, takže je dobrý nápad přenést pach domova na srst kotěte, ještě než začnete se seznamováním. Míchejte pachy tak, že nejdříve budete hladit starší kočku a poté kotě, aniž byste si umyli ruce a naopak. Takto seznámíte kotě s pachem další kočky.

 

Dejte kotěti místo jen pro něj

Můžete zvážit poskytnout kotěti drátěnou ohrádku, kde bude mít pelíšek, záchodek a misku s vodou a kde se bude cítit bezpečně a pohodlně. Když přinesete starší kočku do pokoje, aby se seznámily, kotě se bude za ohrádkou cítit chráněné přesto, že uvidí další kočku. A jakmile se rozhodnete, že je ten správný čas (může to trvat několik dní), otevřete dveře ohrádky a nechte kotě, aby samo usoudilo, kdy vyjít ven.

 

Není zde řádná záruka, že se obě kočky stanou nejlepšími kamarády, pokud se mezi nimi nevytvoří vztah. Nicméně, kočky se časem naučí minimálně se vzájemně tolerovat.

Související články

Související výrobky