BĚŽNÁ PÉČE

Zjistěte více o tom, jak pečovat o Vaši kočku, v následujících článcích.  

0 Výsledků seřazených podle

Relevantnosti

Péče o Vaši kočku  

Máte-li kočku, musíte myslet na spoustu věcí. Jedna věc, kterou je třeba poznamenat, je, že žádný majitel kočky není dokonalý! Většina majitelů koček se učí za pochodu, ale zatím zde můžete najít některé odpovědi na Vaše naléhavé otázky. 

Správná domácí péče

Váš domov může být tím nejpohodlnějším místem, kde kdy byla, ale může být také tím nejnebezpečnějším, pokud nepřijmete náležitá opatření. Připravte svůj domov na kočku tak, že se podíváte do každého koutu a do každé štěrbiny z kočičí perspektivy. Možná uvidíte otevřené skříně - zamkněte je, aby se nemohla dostat k jedovatým chemikáliím, například k nemrznoucí směsi. Volně visící provázky nebo kabely jakéhokoliv druhu mohou být příčinou velkého nepořádku nebo i zranění. Pokojové rostliny dejte mimo její dosah, protože některé z nich jsou pro kočky jedovaté. A to jsou jen některá nebezpečí, na která musíte myslet. 

Cestování s kočkou

Většina koček cestování příliš nemiluje. Ve skutečnosti se raději drží na svém vlastním území a cítí se velmi nepříjemně, když se vzdálí od domova. Ale pokud se rozhodnete pro výlet nebo se s kočkami stěhujete do nového domova, budete si muset sehnat vhodnou přepravku a omezovat její pohyb, dokud si ke svému novému teritoriu nevytvoří vztah. Létání s kočkami bude vyžadovat trochu více plánování, protože některé letecké společnosti vyžadují, aby kočky cestovaly v samostatné části letadla, která je vyhřívaná a pod tlakem. 
 

Péče o srst Vaší kočky

Jak už asi víte, většina koček tráví velkou část svého dne tím, že se čistí – ale někdy potřebují trochu pomoci (například, když se jim srst zacuchá). Vždy, když svoji kočku kartáčujete, musí být uvolněná. Pokud ji potřebujete pročesat, začněte na jejích oblíbených místech a pak postupujte na další místa jemně a tiše, aby to byl pozitivní zážitek pro Vás oba.