Je bezpečné dávat mému mazlíčkovi syrovou stravu?

Když se podíváte na ostré zuby svého mazlíčka, může se syrová strava zdát logickou odpovědí na jeho nutriční potřeby – jsou stejné jako u vlka, že? Ale váš pes není vlk a z vědeckých výzkumů víme, že syrová strava nenabízí prokázanou nutriční výhodu oproti vařené stravě. Ať už je kuře uvařené nebo syrové, tělo vašeho mazlíčka na něj bude reagovat stejně – syrové maso však není vždy naprosto bezpečné.

Skutečností je, že vaši mazlíčci nejsou chráněni před salmonelou a jinými nemocemi způsobenými potravou více než dítě, nebo dokonce i vy. Z tohoto důvodu nemá podávání syrového krmiva nebo BARF (kosti a syrová strava – biologicky nevhodná pro vašeho mazlíčka) podporu v žádné moderní biologické vědě a nedoporučuje se.

Zde je několik faktů, které majitelé mazlíčků často neberou v úvahu, když jim v dobré víře dávají syrovou stravu:

  • Váš mazlíček nemá železný žaludek, i když to mýty tvrdí.
  • Mazlíčci často olizují věci – děti, nábytek a jiné – a mohou tak šířit bakterie.
  • Není možné poměřit instinktivní touhu psů po masu, ale když mají možnost si vybrat, výzkumy ukazují, že si raději vyberou potravu s vyšším obsahem tuku, ne bílkovin.

Výzkumy ukazují, že podávání syrové stravy poskytuje jen málo nebo dokonce žádné zdokumentované přínosy v porovnání s vařeným masem – přesto přináší významná zdravotní rizika pro vás a vaši rodinu, včetně vašeho mazlíčka. My ve společnosti Hill's věříme, že to nestojí za to, když jsou k dispozici jiné možnosti, jak mazlíčky krmit. Kromě toho, psi jsou všežravci a jsou velmi flexibilní, pokud jde o typ potravy, kterou mohou jíst a měli by jíst, aby jejich výživa byla optimální.

Proč byste tedy měli dát přednost výrobkům Hill’s před syrovou stravou pro své mazlíčky?

  • Nabízejí vašemu mazlíčkovi vyváženou výživu, kterou potřebuje, včetně sacharidů, vlákniny, vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek.
  • Opírají se o desetiletí dat a výzkumu biologického profilu a potřeb vašeho mazlíčka.
  • Vaši mazlíčci budou mít prospěch z krmiv vyrobených na základě přísných zkoušek a bezpečnostních standardů.
  1. Weese JS, Rousseau J, Arroyo L. Bacteriological evaluation of commercial canine and feline raw diets. The Canadian Veterinary Journal. 2005;46(6):513-516.
  2. Weese JS, Rousseau J. Survival of Salmonella Copenhagen in food bowls following contamination with experimentally inoculated raw meat: Effects of time, cleaning, and disinfection. The Canadian Veterinary Journal. 2006;47(9):887-889.
  3. Schlesinger DP, Joffe DJ. Raw food diets in companion animals: A critical review. The Canadian Veterinary Journal. 2011;52(1):50-54.