Jak se vyvíjela biologie mého psa?

I když je vědecky prokázáno, že se psi vyvinuli z vlků, věci se za posledních přibližně 30 000 let změnily. Stejně jako vy, i mazlíčci se postupem času vyvíjeli – a jak nám vědecky podložený výzkum biologie zvířat nyní ukazuje, proměnila se také biologie jejich zažívání.

Ve skutečnosti jejich biologické proměny jsou částečně způsobeny vztahem mezi psy a lidmi. Během domestikace se genetická výbava psů změnila v porovnání s jejich vlčími předky, což jim umožnilo dobře trávit různou vyváženou stravu, včetně celých zrn a dalších složek bohatých na sacharidy.

Není možné změřit instinktivní touhu psů po masu, ale když mají možnost si vybrat, výzkumy ukazují, že si raději vyberou potravu s vyšším obsahem tuku, ne bílkovin.

I když se zdát být snadné přijmout myšlenku, že váš mazlíček by měl jíst jako vlk, může tento dietní přístup způsobit některé komplikace:

  • Psi mohou mít příliš mnoho bílkovin.
  • Syrová strava může ohrozit nejen vaše mazlíčky, ale i vás. A to nemocemi způsobenými potravou.
  • Mnohé masité složky obsahují nadbytek minerálů a ve vysokých množstvích jsou nezdravé.

My ve společnosti Hill's věříme, že je důležité plně porozumět výživě. To je důvod, proč nás neoklamou ostré psí zuby ani jejich rodinné vazby na vlky – naši výživoví specialisté a odborníci na stravu usilovně pracují na tom, aby pochopili, co mohou psi strávit, a také, co by měli dostávat v rámci optimální výživy.

Co tedy můžete udělat, abyste zajistili, že váš pes bude dostávat to, co potřebuje pro svoji optimální výživu?

  • Hledejte vyvážené krmivo pro psy s dobrou pověstí, které bere ohled na jeho aktuální potřeby.
  • Hledejte zdroje vysoce kvalitních bílkovin, které jsou snadno stravitelné.
  1. Meyer H, Kienzle E. Dietary protein and carbohydrates: Relationship to clinical disease. In: Proceedings. Purina International Nutrition Symposium, Orlando, FL, 1991: 13-26.