Může být nadbytek bílkovin pro mého mazlíčka nevhodný?

Dáváte vašemu mazlíčkovi stravu s vysokým obsahem bílkovin? A přitom si myslíte, že je to to nejlepší, co pro vašeho chlupáče můžete udělat? Pravda o bílkovinách podložená vědeckým výzkumem je poněkud složitější. Ve skutečnosti nám říká, že, pokud jde o bílkoviny, platí, že všeho moc škodí – dokonce i u zvířat.

Jednoduše řečeno: více bílkovin neznamená více svalové hmoty. Při konzumaci nad rámec denní potřeby mazlíčka (ano, má nějakou denní potřebu) můžou ve skutečnosti mít negativní vliv na játra, ledviny a střevní mikroflóru.

Není možné poměřit instinktivní touhu psů po masu, ale když mají možnost si vybrat, výzkumy ukazují, že si raději vyberou potravu s vyšším obsahem tuku, ne bílkovin.

Ve skutečnosti tělo vašeho mazlíčka může s přebytečnými bílkovinami udělat dvě věci:

  • Může je přeměnit na odpad.
  • Může je uložit jako tuk.

Proto společnost Hill's věří, že pro optimální výživu vašeho mazlíčka jsou stejně důležité jak kvalita, tak i množství bílkovin. A proto dohlížíme na to, aby každé krmivo obsahovalo správné množství bílkovin, jaké váš mazlíček skutečně potřebuje – společně se sacharidy, vlákninou, aminokyselinami, vitamíny a dalšími minerály, které podporují jeho celkové zdraví.

Jak se tedy v těle využívají vysoce kvalitní bílkoviny?

  • Jsou snadno stravitelné a používají se při vytváření svalové hmoty.
  • Přinášejí vysoké hladiny všech esenciálních aminokyselin, stavebních kamenů tělesných bílkovin.
  • Nepřinášejí nadbytek minerálů ani jiných živin.
  1. Meyer H, Kienzle E. Dietary protein and carbohydrates: Relationship to clinical disease. In: Proceedings. Purina International Nutrition Symposium, Orlando, FL, 1991: 13-26.